El İşleri Bebek Örgüleri MİNİK ERKEK BEBEKLERE SAÇ ÖRGÜ YELEK

MİNİK ERKEK BEBEKLERE SAÇ ÖRGÜ YELEK

4475
Nazarca-sac-orgu-burgu-minik-erkek-yelekler
Nazarca-sac-orgu-burgu-minik-erkek-yelekler

Minik erkek bebeklere Saç örgülü Burgulu şık Mavi yelek modelinin yapım aşamaları. Erkek Yeleği videolu 3 parça bebek yelek nasıl yapılır? tarifi.

Her iki ön parçasında düğme iliklerine, kenarlarına birer tane saç örgü yapılmıştır. Kol etek lastiklerinde akordiyon tekniği yapılarak aynısı düğmelerinin bulunduğu pat kısmında da yapılarak bir uyum içinde görülmekte.

2021-erkek-bebek-sac-ornekli-orguden
2021-erkek-bebek-sac-ornekli-orguden

Kolsuz yuvarlak yaka Saç örgülü erkek bebek yelek modelinde Mavi tek renk kullanılarak model oluşturulmuş. Etekten başlanan erkek bebek yeleği 3 parça halinde örülüp ilk önce Önler daha sonra arkası ile model ilerlemekte.

Çiftlik burgu tekniği ile yapılan Erkek bebek yeleği modelinin önünde ve arkasında kalan diğer bölümlerinde pirinç örgü modeli uygulaması yapılmış.

tek-sac-ornekli-burgulu-yelek-anlatimi
tek-sac-ornekli-burgulu-yelek-anlatimi

5 adet düğme dikilen Minik erkek bebek yeleği modeli ilk olarak düğmeli olan ön parçanın yapımı ile başlanıyor. Ardından erkek bebek yelek kol kesimi, yaka kesimi nasıl yapılır? gösteriliyor.

Son olarak modeli yakasını ilmek çıkarılarak yuvarlak yaka tarzında bir model hazırlanıyor. 1-1,5 yaş bebek yelek modeli için önlere 41 ilmekle başlanıyor.

erkek-bebek-sac-orgusu-burgu-mavili
erkek-bebek-sac-orgusu-burgu-mavili

Bambu 100 grama 220 metre olan örgü iplerinden kullanılarak 3,5 numara örgü şişi ile modelin tamamı hazırlanıyor. 41 ilmek 11 sıra 2 ters 2 düz lastik yapıldıktan sonra model kurulumuna geçiliyor.

Kaynaklar:Post makale nazarca.com-Videolu anlatım Pamuk Örgüden Pratik Örgüler Kanalına Aittir.

Burgu Saç Örgü Erkek Yelek Yapılışı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz