Yemekler MANDALİNA REÇELİ TÜRKÇE VİDEOLU TARİFİ

MANDALİNA REÇELİ TÜRKÇE VİDEOLU TARİFİ

259
yeni-mandalina-receli-yapilisi
yeni-mandalina-receli-yapilisi

Ah Sevgi hanım Ah! Tam bu mevsimde Ne Reçeli Yapayım? diye düşünenlere Mandalina Reçeli Tarifini vermiş. Örgüleri ile kalbimizi Feth eden Sevgi hanım Anne İşleri Ev kanalında çok güzel Yemek Tarifleri paylaşmış.

Aralarından Mandalina Marmeladı Tarifini tam Mevsimi olduğu için seçtim. Henüz Mandalinler çok rahatlamadan bir an önce Kış aylarında yapılan Lezzetli Mandalina Reçeli yapabilirsiniz.

Biliyorsunuz Nazarca.com sitesinde sadece Örgüler paylaşılmıyor. Siteyi biraz gezdiğiniz de emin olun çok güzel şeyler göreceksiniz. Yemek Tarifleri bölümünde neler var şöyle bir bakalım. Özellikle Şubat-Mart aylarında Hangi Reçeller yapılır? öğrenelim.

Tadının İğrenç olduğunu düşündüğüm ve daha önce yeme fırsatı bulmadığım  Yiyenlerin çok beğendiğini söyledikleri Soğan Reçeli Tarifine buradan bakabilirsiniz.

Kışlık Reçel Tarifleri için Elma Reçeli aynı Mandalina gibi tam zamanı. Yaz için Cevizli Elma Reçeli yapabilirsiniz.

Bizimde Kivi Bahçemiz var. Rize de Çay Bahçemizin etrafında Kivi Asmaları var ve Kasım aylarında toplanır. Hala

mandalina-receli-yapilisi
mandalina-receli-yapilisi

çok geç değil isteyenler Kivi Reçeli yapabilirler.

Biraz pahalıya maal olur ancak çocukları çok mutlu edeceğini düşündüğüm Muz Reçeli Tarifi içinde buradan Resimli Reçel Tarifi olarak bakabilirsiniz.

Benim ve Miniklerimin bayılarak yediği ama pişmesi 1 saati geçen Süt Reçeli Tarifine buradan bakabilirsiniz. Bir kase Süt Reçeli için ortalama 1.5 kilo Süt gerekiyor.

Limon Reçeli tadı çok ekşi olan bir Meyveden( Limon Meyve olarak geçiyormuş) nasıl Reçel yapılır? bilemiyorum ancak burada Limon Reçeli Tarifine bakabilirsiniz.

Kuru Soğan Reçeli kadar ilginç bir Reçel olan Domates Reçeli damağımda nasıl bir tat bırakır merak ediyorum.Domatesten Reçel kulağa çok hoş gelmiyor ancak görünüşü şahane:)

Sitede daha bir çok Marmelat ve Reçel tarifleri var Yemekler bölümünde görebilirsiniz..Sayfanın altına doğru indiğinizde Benzer tarifleri görebilirsiniz.

mandalina-receli
mandalina-receli

Malzemeler:1,5 kilo Mandalina( Temizlenmiş hali 1 Kilo)-800 gr toz şeker-1 Çay kaşığı limon tuzu-1 çay kaşığı tere yağ.

mandalina-receli-tarifi
mandalina-receli-tarifi

İyice temizlenen Mandalinlerin üzerine 800 garam ( Yaklaşık 4 su bardağı-1 Su bardağı şeker 200 gr) şeker dökülür mümkünse geceden yapıp sabah yapın daha lezzetli olur.

kislik-recel-mandalina
kislik-recel-mandalina

Tencereye Mandalinleri,Şekeri ve şekerler eriyene kadar pişirin

mandalina-marmeladi
mandalina-marmeladi

Bekleyen Mandalinleri en kısık ateşte içine su koymadan kaynamaya bırakalım.Şeker eridikten sonra Ateşin altını açalım içine Limon suyu yada tuzunu ekleyip bir taşım kaynatın soğumaya bırakın.

recel-tarifi-mandalina-marmelat
recel-tarifi-mandalina-marmelat

Mandalina Reçeli Tarifinin Videosunu Sevgi hanımdan Alttaki videoda izleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz