LASTİK ÖRGÜSÜ TEKNİĞİNDE HALKALI MODEL FİKRİ
Nazarca-lastik-orgulerinde-halkali-orgu-yapimi

LASTİK ÖRGÜSÜ TEKNİĞİNDE HALKALI MODEL FİKRİ


Halkalı lastik örgü modeli tekniği kadın, erkek, bebek, çocuk her türlü örgü modelinde hem örgü bütünün de hem de lastik olarak kullanılabilir.

Bu modelin Halkalı bölümü ile bebek battaniyesi yapabilir, kenarlarını da modelin üstündeki gibi beşli Lastik Örgü tekniği ile çerçeve halinde ölebilirsiniz.

Bayan yelek, hırka, bere, atkı modellerinde bu şekilde örgünün başında ve sonunda Halkalı Örgü belirli yerlerde kullanabilirsiniz.

lastik-orgusunde-halkali-ornek-fikri
lastik-orgusunde-halkali-ornek-fikri

Yetişkin Erkek adam örgülerinde ise bu modeli her şey için erkek kazak, hırka, süveter, atkı, bere modelleri için örnek arayanlara tavsiye ederim.

Halkalı lastik örgü de Halkalı model Fikri uygulamasında Yeleklik bebe ipi kullanılarak 3 numara şiş ile örgünün tarifi yapılmış.

Örgünün alt ucuna 3 sıra halinde Şişle Halkalı örgü deseni yapılıp, üstü lastik tekniği uygulanarak aralarda ikişer diş haroşa bırakılmış.

halkali-lastik-ornegi-nazarca
halkali-lastik-ornegi-nazarca

Böylece Halkalı Lastik Örneği düz örgü ile devam ediyor. Örnek aralarında ise haroşa ilmek ile bir ayrım yapılarak çok güzel bir bütünlük sağlanmış.

Bu modelin aynısını atkı olarak başlayıp yine bu şekilde Halkalı Lastik 3-4 sıra başlayıp ortasına düz örgüyü Atkını diğer ucu da aynı şekilde bitirebilirsiniz.

Örnekli bölümünü kullanıp düz örgü bölümünü de belinin lastiği de uygulayabilirsiniz.

tum-orgulere-uygun-halkali-orgu-lastik-modeli
tum-orgulere-uygun-halkali-orgu-lastik-modeli

1 Halkalı örgü 1’de ara örgüsü için 5 ilmek katları ile bu modeli kurabilirsiniz.

Kaynaklar:Yazar nazarca.com-Videolu anlatım Sevdanın Örgü Evi Kanalına Aittir.

Halkalı Lastik Örgüsü Yapımı

Bir cevap yazın