Menü Kapat

yuvarlak-halkali-zincirli-sac-orgu-sisle

YUVARLAK HALKALI ZİNCİR ÖRGÜSÜ YAPILIŞIHafif Kabartmalı Örgülere Yuvarlak Halkalı Zincirli Saç örgüsü şiş modeli tarifi ile devam ediyoruz.

Çok amaçlı örgü modeli bebek battaniyesi, yelek hırka modeli olarak bizlere sunulmuş.

Her mevsim kullanılan şiş örnekleri için sizlere de yayınlanan Ters üçgenler ajurlu örgü modeli tarifini de görmenizi öneririm.

zincirli-halkali-sac-orgusu-yapimi
zincirli-halkali-sac-orgusu-yapimi

Güzel kabartmalı bir örgü modeli, hem kolay, hem çok şık bir örgü deseni. Ben de bebek battaniyesi yapılabilir düşünüyorum oldukça şık.

Örgü 6 ve katlarından oluşuyor, en sonunda 1 ilmek daha ilave ediliyor. Siz de elinizin sıkı olmasına göre ilmek sayılarını battaniye için ona göre atabilirsiniz.

sac-orgulu-halkalar-zincir-orgu
sac-orgulu-halkalar-zincir-orgu

Modelin her bir tanesi 6 ilmekten oluşuyor. Battaniye Örgü İlmek sayısına ulaşmak için Öncelikle 10 tane desen yaparak kaç santim genişlik olduğuna bakabilirsiniz.

Daha sonra 1 metre boyunda bir bebek battaniyesi için 6 ve katlarını hesaplayıp kaç ilmekle çıkıyor ona göre ilmek atabilirsiniz.

battaniye-modeli-halkali-zincirler-modeli
battaniye-modeli-halkali-zincirler-modeli

Ayrıca örgü başı ve kenarları içine pirinç ya da haroşa örgü modeli uygulayabilirsiniz. Tığ işi kenar örneği yapmaya gerek yok haraşo örgüler yeterli olacaktır.

Kaynak:Örgü Modeli Anlatımı,Videoları ve Resimleri Örgü Hayatım kanalına Aittir.Makale Nazarca.com

Örgü Zincir Desenli Yuvarlak Halkalı Örnek Videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir