sikir-sikir-kum-boncuklu-yazma-oyasi

KUM BONCUK İLE YAZMALARA ŞIKIR ŞIKIR KALEM OYASI YAPIMI


Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Amigurumi El İşleri
Atatürk
Benim Kalemimden
Bilgisayar
El İşi Oyuncak Yapımı
Eva Kağıt
Evde Neler yapılır ve Satılır
Facebook
Günlük
Hayvanlar Alemi
İnternet
Ödev Kapakları
Panç Nakışı Tarifleri
Recipe
Satmak istedikleriniz.
Teknoloji
Webmaster
Yaşam
Zararsız Çocuk Oyunları

Şıkır,Şıkır Kum Boncuklu Çiçekli Kalem Oyası Yazma Modelini Tarifi ile sunalım dedik ki Bu güzel Modeli yapmayan kalmasın. Kumdan Çiçekler Tülbent Oyası için Siyah ve Beyaz Kum Boncukları kullanılıyor.

Boncukları ipe 6 siyah boncuk 1 beyaz boncuk şeklinde dizmelisiniz. Böylece 6 Boncuk çevresi için ortası için de Beyaz Boncuklu Çiçekler yapılıyor.

Sıralı Kum Boncuk Oyası için Dondurma çubuğu kullanılıyor.Ama Modeli Kalem ya da Şiş ile de yapabilirsiniz. Çubukların kullanımı daha rahat olduğundan önerimiz Çubukla yapılmasından yana.

cicekli-citi-piti-kalem-oyasi

cicekli-citi-piti-kalem-oyasi

Matem Havasından Kaçış Oyası adını verdiğim Kara Yazmaya Renkli Çiçekli Sıralı oya modeli için buna da bakmanızı önerim.

Nedime Kız Lif Modeli de son günlerde gördüğüm en güzel Dekor Lif Modellerinden biri.Katlı Çiçekli Mutfak ve Banyo Dekoru Tığ işi Lif çalışmasına da bakabilirsiniz.

Şimdi Bu sayfaya eklediğim Kum Boncukla yapılan Oyalardan Çiçekli Çubuk Oyası için öncelikle 2 renk Boncuklar gerekiyor. 22 numara Tığ ve Yazma ile Yazma ucundan sabitleyip başlanıyor.

İlk sırası Kalem ya da Çubukla İlmek toplama 2. sırada Boncuk dizimi Çiçek yapımı ile Oya devam ediliyor.Dediğim gibi Boncukların 6 Siyah 1 Beyaz olarak ipe akıtılması gerekiyor.

2 thoughts on “KUM BONCUK İLE YAZMALARA ŞIKIR ŞIKIR KALEM OYASI YAPIMI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir