Edico-kuculen-kagit

Küçülen kağıt Fırına koyduğunuzda ya da saç kurutma makinesi ile tuttuğunuzda küçülüp sert bir Plastik şeklini alan özel bir kağıt türüdür.Küçülen Kağıt Bilgileri

Normal ev fırının da ya da Saç kurutma makinesini sıcak olarak üzerine istediğiniz desenleri çizip boyadıktan sonra,resminizi yapıştırdıktan sonra küçülüp sert mika gibi olur.

Küçülen Kağıt Fiyatları ne kadar?küçülen kağıt nerede satılır

Küçülen Kağıt Fiyatları da çok ucuzdur ve Küçülen Kağıt nerede satılır? sorusuna da cevap verelim. Küçülen Kağıt Kırtasiyeler ve Hobi malzemeleri satılan her yerde bulabilirsiniz.

Küçülen kağıtların fiyatı 2-3-4 tl arasında A4 kağıt büyüklüğünde satılıyor.

Küçülen Kağıt Nedir?

Küçülen kağıt 1/7 oranında fırınlama ya da saç kurutma makinesinin ısısı ile karşılaştığında küçülen ve bir çok Hobi çalışmasında kullanılan ülkemize Avrupa dan ithal edilen yeni bir tür Kağıt Materyaldir

İçeriğinde Plastik ve metal alışımı olan Küçülen kağıtlar ile her şey yapabilirsiniz.

Küçülen Kağıt Nasıl Kullanılır?

Küçülen Kağıtların üzerine istediğiniz resimleri çizdikten ve boyadıktan sonra bir Saç kurtma makinesi ya da 175 dereceye ayarlanan fırında yaklaşık 1 dakikaya yakın kağıt yeterince küçülünce ye kadar tutulur.

Küçülen kağıt fırından alındıktan sonra üzerine düz olmasını sağlamak için sert taş ya da benzeri bir cisim koyup bir süre bekletilir.

Küçülen kağıt fırın yoksa nasıl küçültülür?

Küçülen Kağıtlar fırınlama ya da saç kurutma makinesi ile küçültülmeden önce eğer Anahtarlık ya da asılacak,takı vs için kullanılacaksa fırınlanmadan ısıya maruz bırakılmadan önce delik açılması gerekiyor.

Edico-kuculen-kagit
Edico-kuculen-kagit

Resim kredi: kirtasiyeavm.com

Küçülen Kağıttan Neler Yapılır?

Küçülen Kağıt ile Anahtarlık,Arabalara asılan süs,Buzdolabına Magnet,Taraftar rozetleri,Toka,Hobi çalışmalarınızı süslemek için,Yıldız,Takılar,Kolye,bileklik uçları aklınıza ne gelirse yapabilirsiniz.

Küçülen Kağıt Sağlığa Zararlı mı?

Avrupa’dan ithal edilen küçülen kağıdın hiç bir zararı yoktur. Çocuklar fırınlama işlemi esnasında bir yetişkinden yardım almalıdır.

Okullarda Küçülen Kağıt Etkinlikleri 

Okulda Fırın bulunmadığı için Öğretmen tarafından öğrencilerin yaptıkları Küçülen Kağıt Faaliyetleri Saç kurutma makinesi sıcak olarak ayarlandıktan sonra Küçülen kağıt videosunda görüldüğü gibi küçültülür.

Küçülen Kağıt Videoları

Derya Baykal’ın sunuculuğunu yaptığı “Deryanın Dünyası” programı Küçülen Kağıt uygulama aşamaları video izle

shrinking Paper

Daha Fazlasına Bakabilirsiniz..
6 FARKLI GERİ DÖNÜŞÜM FİKRİ
6-tane-geri-donusum-fikirleri-dekorasyon

Hem Hobi, Hem Sanat, Hem Geri Dönüşüm.Atmıyoruz, yeniliyoruz… Atmıyoruz, dönüştürüyoruz.. Devamına Bak

2 ÇORAPLA ÇİZGİ FİLM KARAKTERİ GİBİ OYUNCAK KÖPEK
Nazarca-coraptan-gri-siyah-oyuncak-kopek-yapimi

1 Çift 2 Çorapla Çizgi film karakteri gibi Oyuncak köpek Devamına Bak

KURTÇUK TIRTIL TOKA YAPIMI:KIZ ÇOCUK EL ÖRGÜ TOKALAR
Nazarca-kurcuk-ornekli-kiz-cocuk-sac-tokasi

Tığ işi lastikli Örgü kız çocuk Toka modelleri. Bu sayfamızda Devamına Bak

PİYASADAKİ EVDE YAPILAN KOLAY KORONA MASKE TARİFLERİ
evde-kendin-yap-corona-virus-maske-tarifleri

Kolay COVID-19 Yüz Maskesi Eğitimi DIKIŞ OLMADAN, DIY Yıkanabilir yüz Devamına Bak

SAMAN EVLER EKOLOJİNİN VE YAPI DÜNYASININ YENİ TRENDİ
ekolojik-saman-evler-hakkinda-tum-bilgiler

Saman Evler Ekolojinin ve Yapı Dünyasının Yeni Trendi.Ekonomik,Doğal Malzemeler ile Ev Devamına Bak

YAPMAKTAN KEYİF ALACAĞINIZ HOBİLER
hobiler-bos-zaman-ugraslari-kendinyap

Yorucu ve stresli hayatınızı daha çekilir hale getirmek için yapmaktan keyif alacağınız Devamına Bak

BETON SAKSILAR VE OBJELER EV DE NASIL YAPILIR
evde-beton-saksi-imalati-ile-renkli-cimento-saksilar

Dekorasyonda Beton Saksı Yapma fikri son dönemlerde kendini iyice gösterir Devamına Bak

BALKON YENİLEME VE BALKON DEKORASYONU TASARIMLARI
balkon-yenileme-balkon-dekorasyonu-fikirleri

En ekonomik, en ucuz Balkon Yenileme ve Balkon Dekorasyon Fikirleri Devamına Bak

AHŞAP BOYAMADA YENİ PRATİK TEKNİKLER
pratik-yeni-ahsap-boyama-teknikleri

Ahşap Boyama Teknikleri Nelerdir? Ahşap boyama, son yıllarda oldukça revaçta Devamına Bak

LAMİNAT PARKE NEDİR? & LAMİNAT PARKE DÖŞEME
laminat-parke-nedir-laminat-parke-nasil-dosenir

Herhangi bir laminasyon işlemi sonucunda bir araya getirilen ve birbirinden Devamına Bak

ELBİSE ASKISI İLE TIĞ ÖRGÜ KAĞIT HAVLU ORGANİZER
Nazarca-elbise-askisindan-kagit-havlu-organizer

Tığ işi ve Elbise askısı ile yapılan Kağıt havlu askısı Devamına Bak

4 YORUMLAR

  1. Merhaba bu Küçülen kağıtlar Türkiye’de Kırtasiyelerde 2 değişik Marka halinde satılıyor. Edico ve Ponart adında iki Markaya ait.Küçülen Kağıt uygulaması çizim ve boyama aşamalarını çocuklar tek başına yapabilirler fakat sizin de belirtiğiniz gibi Küçülen kağıt fırında pişirilmesi,küçültülmesi esnasında bir yetişkin olması gerekiyor.Küçülen kağıt ücreti 2 tanesi 3 tl olan marka da var ya da biraz daha pahalı olan marka küçülen kağıtlar da bulunuyor. Paketlerin içinde 2 adet A5 büyüklüğünde Küçülen kağıt bulunuyor. Hatta halk arasında 7 kat küçülen kağıt olarak ta tabir ediliyor. Küçülen kağıdın iki yüzü var bir tarafı parlak diğer tarafı at. Küçülen kağıdın hangi tarafına resim yapılır? sorusunu varsayarak bilgilendireyim parlak olmayan mat olan tarafa resim ya da çizim yapılır. Küçülen kağıt hangi boyalar ile boyanır? Küçülen kağıtları bildiğimiz boya kalemleri ile boyaya bilirsiniz. Küçülen kağıt pişirildikten sonra delinmez ya da kesilmez bu nedenle pişirmeden yani fırına vermeden önce bu işlemlerin yapılması gerekir. Küçülen kağıt pişirme ısısı 170 derece sıcaklıktaki fırında 1-2 dakika kadar tutmanız yeterlidir. Küçülen kağıt Mikrodalga fırında pişirilirmi? Hayır küçülen kağıt uygulamasında asla Mikrodalga fırın kullanılmaz. Sanatsal kağıtlar arasında en Popüler kağıt şu an için Küçülen kağıttır. Ponart A5 7 Kat Küçülen Kağıt fiyatı satın aldığınız Site,Marka ya da Kırtasiyeye göre değişiklik gösterebilir. Küçülen Kağıt Nasıl Kullanılır? Küçülen kağıdın üzerine resim yapmadan önce siyah koyu ve belirgin bir kalem ile resim yapıldıktan sonra resmin içi boyanır ve fırınlanır. Küçülen kağıt nasıl fırınlanır? Küçülen kağıdı fırınlamadan önce fırın tepsisine Alüminyum folyo sermeniz gerekir. Fırında pişirme esnasında kağıtta kıvrılma ve büzülmeler olur. Kağıt 170 veya 175 derece sıcaklıktaki fırında 1-2 dakika durduktan ve küçüldükten sonra Eldiven ile fırın tepsisinden alınır ve heen kuru sert bir yüzeye üzerine bir ağırlık konularak bir süre bekletilir. Sihirli Kağıt,Küçülen Kağıt,Ponart,Edico,Fırında pişen kağıt,Fırına koyduğunda sertleşen küçülen kağıt gibi bir çok ismi bulunmaktadır. Sevgili arkadaşım görüyorum her zaman ki gibi Hobi sitesi olarak diğer sitelereden farkını göstermiş ve ilk olarak Küçülen kağıt hakkındaki tüm bilgileri detaylı olarak vermişsin. Bende bir Kırtasiye sahipleri olarak bildiklerimi senin sevgili ziyaretçilerin ile paylaşarak sayfanda sana destek olmak istedim. Başarıların daim olsun nazarca.com
    https://nazarca.com/kuculen-kagit-nedir-ve-neler-yapilir

  2. Ay bu küçülen kağıtlar ne güzel bu 2015 moda hobisi haline gelir çok yakında. Fırına 175 derecede koyabiliyormuşuz fakat saç kurutma makinesi de çok iyi fikir. Küçülen kağı ile yapılanlar arasında en güzel buzdolabı sülerikolye uçları,bileklike takılan küçülen kağıtlar çok güzel. Derya baykalın v şal yapımı ve küçülen kağıt videosunu izledim ve sizin Küçülen Kağıt nasıl bir şey yazdıklarınızı okudum çok beğendim. En yeni Hobileri hen nazarca.com sitesinden duyuyoruz valla harikasınız:)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz