Dekorasyon KÜÇÜK SAKSI VE KEÇEYLE ÇİÇEK BEBEK BİBLOSU YAPILIŞI

KÜÇÜK SAKSI VE KEÇEYLE ÇİÇEK BEBEK BİBLOSU YAPILIŞI

200

Yine küçük saksı ve keçe kumaşı ile küçük bebek ve çocuk bibloları yapıyoruz bugünde.

Bebeğin başını strafor yani halk dilinde köpük top dedikleri hobi malzemesi ile yapıcağız.

Bu köpük topları büyük kırtasiyelerden boy,boy 20 lik,30 luk,50 lik paketler halinde 5 tl-6 tl -7 tl civarı satın alabilirsiniz.

Keçe kumaşını kumaşçılar dan saksıyı da 1 milyoncular dan,çiçekçilerden,marketlerden,çarşıdan,pazardan kısaca her yerden temin edebilirsiniz.

Saksıyı da Akrilik,guaj veya benzeri boyalar ile boyayabilirsiniz.

Bu boyalarıda kırtasiyelerden tek,tek veya  4 lü-6 lı- 10 lu paketler halinde 4 tl den başlayıp 10 tl ye kadar çıkan fiyalarda almanız mümkün.Keçeden yapılanlar

kece-saksi-ve-kopukten-cocuk-biblosu
kece-saksi-ve-kopukten-cocuk-biblosu

Şimdi bakalım nasıl yapmışlar.
kece-saksi-ve-kopukten-cocuk-biblosu-2

kece-saksi-ve-kopukten-cocuk-biblosu-3
1. resimde küçük boy saksı ve köpük topumuzu görüyoruz. Saksımızı burada yeşile boyamışlar siz hangi renk isterseniz o renge boyayın. Kurumasını beklerken diğer keçe kumaşından yapacaklarınızı yapınız.
kece-saksi-ve-kopukten-cocuk-biblosu-4

kece-saksi-ve-kopukten-cocuk-biblosu-5
Kuruduktan sonra köpük topu saksının altına yapıştırınız. Dikkat uhu kullanmayın çünkü köpük top ile uhu 404 temas ettiğinde erimeye sebep oluyor bunun yerine tutkal kullanınız.Saksıdan bebek biblomuzun kadasındaki şapkayı resimdeki gibi 2 adet keçe kumaşından kesiniz.
kece-saksi-ve-kopukten-cocuk-biblosu-6

kece-saksi-ve-kopukten-cocuk-biblosu-7
Keçe kumaşını bebeğin başına sararak yapıştırınız. 2. resimde çiçek tohumu görüntüsünü sarı sönilden yapmışlar siz farklı bir materyalde tercih edebilirsiniz. Yok bende şönil istiyorum diyorsanız onuda kırtasiyeden satın alabilirsiniz. Diğer adı pipo temizleme çubuğudur.
kece-saksi-ve-kopukten-cocuk-biblosu-8

kece-saksi-ve-kopukten-cocuk-biblosu-1
Bebeğin başına yaptığımız şapka çiçeğin yapraklarını sağa ,sola doğra yavaşça açınız.Bebeğin boynuna papyon,fiyonk kurdele,kravat,düğme vs ile süsleyebilirsiniz. Yanlara yaprak şeklinde keçe yapıştırmayı unutmayınız. Kolay gelsin.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz