Menü Kapat

KÖPÜKTEN EV YAPIMIBeyaz eşyalarımızı alırken kutunun içinde onları koruması için bulunan Strafor, yani halk deyimiyle Köpükten harika bir ev yapımını göreceksiniz. Resimli,Detaylı Anlatım

Okul Ödevi Ev Maketi yapmak için de bu Projeden faydalanabilirsiniz.

Strafor İle Yapılan bir çok çalışma sizler için sitemizde var .

Patchwork ile ilgilenenlerin çok beğeneceğini düşündüğüm ,Patchwork ile yapılan Köpük Strafordan Kumaşla Pano yapılışı ilginiziçekecektir.

Ev Maketi yapmak için Karton kutulardan,Süt Kutularından ve geri dönüşüm malzemelerinden yapılan Ev Çalışmaları için Öğrencilere adlı menüye bakınız.

Strafor Köpükten Ev Nasıl Yapılır

Malzemeler:

strafor(köpük)

maket bıçak

kuaj boya

ayakabı boyası

YAPILIŞI:

köpükten ev

İzalosyonda kulandıgımız köpüklerden alıp ateşte kızmış bıçakla kesiyoruz.

Maket ev

Duvarları tutkala birleştirip şekildeki gibi kesiyoruz.

Bu duvarları tuttururken, tutkal kuruyana kadar köşeleri toplu iğnelerle tutturun.

MAKET

Önce desen çizdik. Bunların aralarını sulandırılmış siyah ayakkabı boyasıyla doldurmak lazım ki, daha sonra buralar gölge olarak görünsün.

Pencere/kapı çerçeveleri de strafordan yapıyoruz. Dediğim gibi kızgın bıçakla straforu her şekilde oyabiliyor-çizebiliyor-incecik dilim dilim doğrayabiliyorsunuz bile.

MAKET_EV

Guvaj boya ve beyaz tutkalı kafama göre karıştırıp evin dışını boyadım. Boya kuruduktan sonra straforun üzerinde muhteşem görünüyor. Uzaktan bakanlar plastik zannediyorlar. Bakın bu ev de bittiğinde sanki plastikten yapılmış gibi görünecek. Çatı-baca-merdivenler-trabzanlar-kapılar, kısacası herşey strafordan. Başka hiç bir madde kullanmadım. Evin oturduğu zemin de strafordan.

Strafordan Ev Yapılışı:Home Model of StyrofoamStartseite Modell aus StyroporAccueil Modèle de styromousseModel huis van piepschuimHjem Modell av Styrofoamنموذج منزل الستايروفوم

3 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir