KÜÇÜK KIZIN HAYALİ ÖRGÜ İP DEĞERLENDİRME ÖRNEĞİ
kucuk-kizin-hayali-orgu-modeli

KÜÇÜK KIZIN HAYALİ ÖRGÜ İP DEĞERLENDİRME ÖRNEĞİ


Küçük Kızın Hayali Örgü Modeli. Elinizde Az,az kalan ipleri İki renkli Örgü modelinde değerlendirmek için bu örneği düşünebilirsiniz. Bebeklere örülen Modeller de bu tür desenler örgülere yakışıyor.

Ben Örgünün ön tarafı kadar ters tarafının da iyi görünmesini seviyorum.İlk örgüye başladığım da bu modele benzer Çift Renkli örnekler ile başlamıştım.

Acemi olanlara tek renkli Örgüleri öneriyorum.Örgünün arkasında ki ipleri çok sıkı yaptığınız da örgü daha doğrusu örnek kasma yapmaması için gevşek örmeniz de fayda var. Tabi acemiler için diyorum.

minik-kizin-hayali-orgu
minik-kizin-hayali-orgu

Örneğin ters tarafının modelli ya da iki tarafı kullanılır olmadığından Ben böyle örnekleri Süveter,Kazak gibi örgünün içinin hiç görünmeyeceği modellere uygun olduğunu düşünüyorum.

Burada sadece kendi fikirlerimi yazdım tabi siz nerede nasıl isterseniz onu uygularsınız. İki az kalan 1 yumak kadar ip ile Bebek örgü Hırka,Yelek,Bere ve minik bebek örgüleri yapabilirsiniz.

kucuk-kizin-hayalleri-orgusu
kucuk-kizin-hayalleri-orgusu

Küçük Kızın Hayalleri örgü modeli özellikle cinsiyeti henüz belli olmayan Bebekler için ideal. Hangi rengi birbirine yakıştırdığınızın da önemi var elbet.ok zıt renkler yerine yakın renkler ile de denemenizi önerim.


Nazarca Örgü Modellerinden Diğer Modeller

Prensesin Gözyaşları Örgü Modeli Yapılışı

Kalemle Örgü Yelek ve Şal Tarifi

Bir cevap yazın