Dekorasyon KREPON KAĞITLARINDAN LALE NASIL YAPILIR RESİMLİ ANLATIMI

KREPON KAĞITLARINDAN LALE NASIL YAPILIR RESİMLİ ANLATIMI

546
krepon-kagidi-ile-dekoratif-lale-yapilisi

Bir süredir sizler için Krepon kağıdından yapılan Çiçeklerin nasıl yapıldıklarını resimleri ile paylaşıyorum.

Bugünkü Krepon çiçeğimiz de çikolata ya da şeker kullanmayacağız.

Krepon Kağıtlarından Lale Nasıl Yapılır Resimli Anlatımı sayesinde buradan bakarak sizde yapabilirsiniz.

En Güzel Kağıt Çiçekler yapmak için en rahat kullanılan ve En Güzel kağıt Çiçekler Krepon kağıdı ile oluyor.

Kullanması çok kolay olan her kıvama gelen Krepon Hobi kağıdı ile ne kadar güzel Çiçekler yapılıyor bir çok resimli açıklamalı çiçek yapılışı paylaştım sizlerle

Özellikle Çikolata ve Krepon Kağıdından Yapılan Güller ve yine Şeker ve Krapon kağıdı ile yapılan Çiçekler çok beğenildi.

Tabi Krepon Kağıdından Gelin Çiçeği Yapılışı sayfamızı da görmelisiniz.  Bugün yapacağımız Lale Çiçeği. Kağıtla nasıl Lale yapılır detayları ile görebilirsiniz.

krepon-kagidi-ile-dekoratif-lale-yapilisi
krepon-kagidi-ile-dekoratif-lale-yapilisi

kurdele-ile-inci-suslu-kolay-dekoratif-cicek-yapilisi-3
kurdele-ile-inci-suslu-kolay-dekoratif-cicek-yapilisi-4
Yabancılar bu tarz hobi işlerinde özellikle silikon tabancası yapıştırıcısı kullanıyorlar. Sebebine gelince silikon hemen kuruyor beklemek zorunda kalınmıyor. Bu arada Silikon tabancası ve 3 adet silikonu ben pazardan 7,5 tl adım. Çok ucuza kaptım derken 1 hafta sonra japon pazarları var mı? sizin şehrinizde bilmiyorum. Hani 1 milyonuncu dediğimiz içinde her şeyin satıldığı halk pazarlarından. Alttaki kalıbın çıktısını alınız ve kalıp olarak kullanınız. Resimleri inceleyiniz. Çiçeğin ortasına toğum gibi görünen siyah olanı siyak Krepon kağıdından yapabilirsiniz. Yeşil olan bantlar kağıt bant onları da kırtasiyelerde ya da japon pazarlarından bulabilirsiniz. Tel yerine çöp şişte kullandığımız bambu çubuklardan kullanabilirsiniz. Dikkat edin Laleler için iki boy çiçek yaprağı hazırlanmış ve ilk önce daha kısa olanları kullanılmış.
kurdele-ile-inci-suslu-kolay-dekoratif-cicek-yapilisi-6
Kalıpların üzerlerin de kaçar adet kesileceği yazıyor Çiçek yaprakları 3 büyük- 3 biraz daha küçük toplam 6 adet. Lalenin yeşil yaprağı her Lale için bir tane. Şu Tarak gibi görünen çiçeğin toğumu için örnek sunulmuş nasıl kesileceğini gösteriyor. Minik çiçek Lalenin siyah olan toğumunun altındaki sarı Çiçek.
kurdele-ile-inci-suslu-kolay-dekoratif-cicek-yapilis5
Öncelikle Lale yapraklarının uçlarını kalemle kıvırın hacim kazandırınız.Siyah krepondan tohum için kağıdı kestik. Sarı krepon kağıdından minik çiçeği ona geçirip tüm bunları çubuğun ucuna sarın yapıştırınız.İlk önce 3 tane daha ufak olan Lale yapraklarını fotoğraftaki gibi şekillendiriniz ve yapıştırınız.Daha sonra 3 tane biraz daha uzun olan Lale yapraklarını yapıştırınız.
kurdele-ile-inci-suslu-kolay-dekoratif-cicek-yapilisi-5
Yeşil kağıt bantı çiçeğin sapında tel ya da ahşap şiş çubuğunu kamufle etmek için sapın etrafına sarıyoruz.Dikkat ediniz yeşil yaprak yarıya kadar çiçeğin sapına yapıştırılıyor.
kurdele-ile-inci-suslu-kolay-dekoratif-cicek-yapilisi-1
Laleler yakından ne kadar güzel görünüyorlar.
kurdele-ile-inci-suslu-kolay-dekoratif-cicek-yapilisi-3

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz