Dekorasyon ÇİKOLATA VE KREPON KAĞIDINDAN GÜL BUKETİ NASIL YAPILIR RESİMLİ

ÇİKOLATA VE KREPON KAĞIDINDAN GÜL BUKETİ NASIL YAPILIR RESİMLİ

805
cikolatadan-krepon-kagidindan-gul-resimli-yapilisi

Kulağa çok ilginç geldiğinin farkındayım fakat Resimli anlatımda tüm detaylarıyla Çikolata ve Krapon kağıdından Nasıl Gül Yapılır tüm detayları görebilirsiniz.

Sonuç inanılmaz değil mi?. Ev hanımları hatta çalışan hanımlar stres atmak için çok güzel bir Hobi. Hatta yapılışı çok keyifli.

Anneler günü için ne alınır? Anneler Günü İçin En Güzel Hediye Nedir? diye düşünmenize gerek yok.

Eminim kimin Annesi olsa bu kadar güzel şeker ve Kağıtlardan yaptığınız Gül karşısında çok mutlu olacaktır.

Nereden biliyorsunuz derseniz beni tanımayanlar için söyleyeyim bende 3  küçük çocuk Annesi bir hanımım.

Benim yumurcaklar aralarında fısıldaşıp duruyorlar habire :) Annemize ne yapalım diye. Bunu onlara bir şekilde göstereyim bana bundan yapsınlar.

7-8,5 ve11 yaşındaki çocuklar bu Şekerleme ile yapılan kağıt gülleri nasıl yapsınlar demeyin. Zira çok yetenekli ve becerikli çocuklardır.

Zaman, zaman çocuklarımla evde beraber Etkinlikler yaparız. Hem el becerileri gelişiyor, hem yaratıcılıkları hem Canlarım çok mutlu oluyorlar.

Hem Düşünseniz ya ! Anneniz bu güzel Çikolata ve Krepon kağıdından yapılan Gülleri şık bir vazo ile evinin dekorasyonunda ölümsüzleştirebilir.

Eminim gelen gidene kızım,oğlum benim için yaptı diye sevinçle gösterecektir. Bizler için ömrünü harcayan, saçını süpürge eden, mutluluğumuz sevinci, acımız göz yaşı kahrı olan Annelerimiz para ile alınanlar yerine emek vererek yapacağımız bu güzel Güllere ne kadar sevinirler.

Açıkçası ben Annem için yapacağım, biliyorum benim Cefakar Annem çok mutlu olacaktır.

Zira Anneler gününe yaklaştıkça çocuklar benim için masrafa girmeseler bari diye huzursuz olur o. Çok seviyorum Anacım seni :)

Buyurun ben size gerekli malzemeleri nelerdir? nerelerden alınır ? Nasıl Çikolata Paketlerinden ve Krapon kağıdından Gül Yapılır resimlerin altına yazayım.

Yapacak olan sevgili okuyucularıma kolay gelsin. Hepinizin Anacıklarınızın ellerinden küçüğüm büyüğüm ayırmaksızın öperim.

Benim bu Dünya’daki Cennetim evlatlarımın yanı Anneciğimin varlığı. Rabbim kimseyi Annesiz bırakmasın inşAllah.

Çikolata ve Krepon Kağıdından Yapılan Gülün Resimli Açıklaması

cikolatadan-krepon-kagidindan-gul-resimli-yapilisi
cikolatadan-krepon-kagidindan-gul-resimli-yapilisi

cikolatadan-gul-nasil-yapilir-resimli-anlatim-1
Çikolatalarımız bu şekilde olmalı.Çiçeğin sapı olarak tel ya da şiş yaparken kullanılan bambu çubuklardan kullanabiliriz. Daha sonra çiçeklerin saplarını yeşil bantlarla sarabilir ya da akrilik boya ile kahverengiye boyayabiliriz. Küçük jelatin poşetlerine çikolataya batırdığınız çubukları sarın ve lastik ya da iple güzelce bağlayınız.
cikolatadan-gul-nasil-yapilir-resimli-anlatim-2
Gülleriniz ne renk olacaksa ona göre Krapon – bu arada hem Krepon hem Krapon deniliyor bilginize.Dikdörtgen şeklinde kesiniz.
cikolatadan-gul-nasil-yapilir-resimli-anlatim-3
Dikdörtgen kestiğiniz kağıtları çikolataların çevresine Gül formatı oluşturarak sarınız ve iple altından sıkıca bağlayınız.
cikolatadan-gul-nasil-yapilir-resimli-anlatim-4
Yeşik krepon kağıtlarını Güllerin altına iple bağlıyor ya da yapıştırıyoruz.
cikolatadan-gul-nasil-yapilir-resimli-anlatim-5
Şimdi burada kullanılan süngerimsi bu kağıt ne cins bir kağıt açıkçası çözemedim. Fakat değişik dekoratif kağıtlar ya da tül kullanabiliriz. Çiçekçilerde bu çeşit Aranjman yapımında kullandıkları özel kağıtlar oluyor. Onlar rulo halinde satın alıyorlar. Uygun bir fiyata size 1 metre satabilirler. Ben daha önce çiçek çalışmam için Çiçekçiden rica etmiş ve 1 metre tülü 3 tl satın almıştım.

cikolatadan-gul-nasil-yapilir-resimli-anlatim
cikolatadan-gul-nasil-yapilir-resimli-anlatim

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz