Skip to main content


ÇİKOLATA VE KRAPON KAĞIDINDAN GELİN ÇİÇEĞİ YAPILIŞI

Kendi Gelin Çiçeğini Yapmak İsteyen Gelinler İçin

Yabancı ülkelerdeki Gelinler kendi düğünlerinde Davetiyelerini, Gelin çiçeklerini çoğunlukta el yapımı olarak kendileri yaparlar. Tabi ki Gelin çiçeklerini kendileri yapmanın onlar için manevi değeri çok büyük.

Bende hem ev dekorasyonun da evlerinin havasını değiştirmek hoşluk katmak için hem de Gelin Çiçeğini evde kendisi yapmak isteyen yaz gelinleri için çok şirin Çikolata ve Krepon kağıdından nasıl Gelin Buketi yapılır sizlere sunmak istiyorum.

Bu arada dikkatinizi çekti ise hem Krapon kağıdı hem Krepon kağıdı diyorum. Google doğru olanın Krapon kağıdı olduğunu söylerken halk dilinde genelde Krepon kağıdı olarak biliniyor.

Nedime Çiçeği ya da Gelin Çiçeği olarak kullanabileceğiniz Çukulata ve Krapon kağıtlarından Nasıl Çiçek Buketi Yapılıyor görelim.

cikolata-ve-krapon-kagidindan-gelin-cicegi-yapilisi
cikolata-ve-krapon-kagidindan-gelin-cicegi-yapilisi

cikolata-ve-krapon-kagidindan-gelin-cicegi-yapilisi-2
Malzemeler: Beyaz ve Fıstık yeşili Krapon kağıdı,Makas,Oya İpi,Resimdeki gibi şeker- İsteyenler Pembe beyaz renklerde ya da farklı renklerde Krepon kağıdı tercih edebilirler.
cikolata-ve-krapon-kagidindan-gelin-cicegi-yapilisi-3
Öncelikle kenarları testere dişli (tırtıklı makas) ile bir tarafını kesiyoruz. Bu arada kağıdın liflerinin yönlerine dikkat ediniz.
cikolata-ve-krapon-kagidindan-gelin-cicegi-yapilisi-4
3 tane de beyaz kağıtları çiçeğin iç bölümü tomurcuk kısmı olması için kesiniz.
cikolata-ve-krapon-kagidindan-gelin-cicegi-yapilisi-5
Şekeri yeşil olan kağıdın içine kağıdın dalgalı tarafı yukarı gelecek şekilde sarın ve iple sıkıca bağlayınız.
cikolata-ve-krapon-kagidindan-gelin-cicegi-yapilisi-6
Beyaz kağıtları çevresine sarıp onları da bağlayınız.
cikolata-ve-krapon-kagidindan-gelin-cicegi-yapilisi-1

Çiçekleri saplarından Buket olacak şekilde bir araya getirip sıkıca bağlayınız.Yuvarlak kağıt dantel ya da tül kumaşın içine alıp Gelin Buketini Tamamlayınız. İsteyenler aynısından Aranjman yapıp yatak odasına süs olarak koyabilirler.Benzer Yazılar:

BİSKÜVİ KARTON KUTUSUNDAN KOLAY EV YAPILIŞI
Karton kutuyla nasıl ev yapılır resimli anlatımı. Resimlerde gördüğünüz gibi Bebe biskivü karton kutusundan kolay karton maket ev nasıl yapılır tüm detaylarıyla gösterilmiş. Siz isterseniz bu ölçülerde farklı bir karton koli kullanabilirsiniz. Özellikle okulda öğretmenlerimiz öğrencilerden ödev olarak çiflik yapma yada kartondan ev yapma performans yada proje ödevlerinde size fikir ...
KARTONDAN TENCERE ALTLIĞI YAPIMI
Kartondan çaydanlık,tencere altlığı yapmaya ne dersiniz?. Bu Nihalelerin yapımı oldukça kolay ve zevkli.Resimli Ve Detaylı Anlatım Karton Nihale için Oluklu Mukavva kullanımı daha rahat çalışmanızı sağlar. Aynı çalışmayı farklı nesneler kullanarak ta yapabilirsiniz. Mesela Rengarenk Keçeler ile yapılan Nihale çok şık olur. Nihale nasıl yapılır resimleri Malzemeler: Koli yada karton parçası * Uhu * Maket bıçağı * Cetvel Karton parçasından ...
PLASTİK KAFES ÜSTÜNE İĞNE NAKIŞI VE ETAMİN İŞLEME TEKNİĞİ
Bayanlar sizlere yine çok değişik bir Hobi çalışması göstermek istiyorum. Nalburiyeler den satın alabileceğiniz Plastik Kafes üstüne İğne nakışı Motifler ile Nihale,Bardak altlığı ya da dekor amaçlı kullanabileceğiniz güzel şeyler. Bizim buralarda bu tarz kafesler bildiğim kadarı ile yalıtım işleri için kullanılıyor. Metre ile satılan Plastik kafesleri kendiniz istediğiniz boyutta kese biliyorsunuz. Plastik ...
KUMAŞ DEĞERLENDİRME SAPLI ÇANTA DİKİMİ
Şık ve kullanışlı Kumaş ile Çanta dikilişi. Resimlere bakarak aynı çantadan siz de kendinize dikebilirsiniz. Ev de el yapımı Kumaş saplı Bayan çantası tüm malzemelerinizi,El işlerinizi koyabilirsiniz. Hatta çocuklarınız için Ev de Beslenme çantası olarak dikebilirsiniz. Çanta nasıl dikilir? resimlere bakarak püf noktaları öğrenmek için lütfen resimleri inceleyiniz. Burada kumaş kullanılmış ama Keçe ile ...
KENARLARI PONPONLU ŞİRİN KIRLENT DİKİMİ
Ev Dekorasyonunda Kırlente önem veren hanımlara kendilerinin evde dikebilecekleri çok güzel Kenarları Ponponlu Kırlent dikilişi sizler için Resimli Anlatımlı. Şirin Ponponlu Yastıkları sevenlere kalın ipler ile yapılan Ponponlar dan oluşan ve kenarlara saçaklı bir şekilde dikilen Ponponlar. Burada Kırlent için kullanacağınız kumaş size kalmış siz nasıl bir kumaş isterseniz kullanabilirsiniz. Keçe ya da ...
TENEKE İÇECEK AÇMA HALKASINDAN ABAJUR YAPILIŞI
Teneke içecek kutu halkalarını kullanarak çok güzel orjinal bir Abajur Avize yapmışlar. Çok uğraşmışlar fakat bir eşi daha olmuyan bir sanat eseri gibi olmuş.bir çok alanda kullanılan içecek halkalarından yapılan bileklik için Burdan, Bardak Altlığı İçinde Burdan Ulaşabilirsiniz.          
İP İLE KUMAŞ GÖRÜNÜMLÜ HARİKA FİYONK NASIL YAPILIR
Renkli İpler İle Şık Kumaş gibi Fiyonklar Farklı şeylere bayılıyorum Bugün göreceğiniz Fiyonk bildiğiniz Fiyonklar dan çok farklı. Farkı İpler ile yapılan Fiyonkların Kumaş görünümüne sahip olması. Bu güzel İple yapılan Fiyonkları evinizde Aksesuar ve süs amaçlı her alanda kullanabilirsiniz. Rengarenk şık ve Dekoratif Fiyonkların yapılışı ile yapan kişiye yaratıcılığından dolayı hayranlık uyandıracak ...

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

3 thoughts to “ÇİKOLATA VE KRAPON KAĞIDINDAN GELİN ÇİÇEĞİ YAPILIŞI”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir