Dekorasyon KRAPON KAĞIDINDAN KALP ŞEKLİNDE KAĞITLAR İLE GÜL YAPIMI

KRAPON KAĞIDINDAN KALP ŞEKLİNDE KAĞITLAR İLE GÜL YAPIMI

1393

Sitemde sizlere sanırım 10 çeşitten fazla Gül yapılışı sundum. Bugün Hobi çalışmaların en çok kullanılan kağıdı Krapon kağıdından Kalp Şeklinde Kağıtlar ile Gül Yapımı  nasıl yapılıyor.

Bakın resimlere evinizde böyle güzel Güller olsun istemez misiniz? Anneler günü için bir Buket Gülden daha güzel ne olabilir ki? Hem çokta kolay yapılıyorlar.

Ben de herkes gibi evde canlı Çiçek seviyorum fakat onları koparmayı öldürmekle eş değer gördüğüm için kıyamıyorum.  Hem bu çiçekler hiç solmuyorlar.

El yapımı yapay kağıt Çiçekler yaparken en çok Krapon kağıdı kullanılmasının sebebi nasıl şekil veriyorsanız öyle kalması ve kıvırdığınızda kıvrık kalarak hacim kazanması kolaylık sağlıyor.

Şimdi burada bu güzel kalplerden ve Krepon kağıdından yapılan Gül’ün resimli anlatımına geçmeden önce sizlere daha önce sitemde sizlere sunduğum Krapon kağıdından yapılan çiçeklerin bir kaçının linkini vermek istiyorum.

Yabancı hanımların en çok çiçek yaparken kullandıkları ilginç fakat çok işe yarayan Çikolata ve Krepon Kağıdından Gül Yapılışı sayfamla başlamak istiyorum.

Tabi Çikolata İle Nasıl Çiçek Yapılır bilmeyenler ne Çikolatası ? diye düşünürler verdiğim kırmızı linklere gittiğinizde alakalı sayfalarda detaylı anlatım ve adım,adım görsellerle sunumlarını göreceksiniz.

Sadece  Çikolata da kullanılmıyor aynı zamanda Şeker ve Krepon Kağıdından da yapabilirsiniz. Burada önemli olan ikisinin şeklinin aynı olması.

Zaten her ikisinin şekilleri Çiçek yapmamızda kolaylık sağlıyor. Şimdi buyurun beraber Gül yapım aşamalarına geçelim.

kalp-seklindeki-renkli-A4-kagitlarindan-gul-yapimi
kalp-seklindeki-renkli-A4-kagitlarindan-gul-yapimi

kalp-seklindeki-renkli-A4-kagitlarindan-gul-yapimi-1
Öncelikle bir karton ya da A4 kağıdından güzel bir kalp kalıbı çıkaralım.

Ya da şöyle yapınız altta ben kalp şablonu ekleyeyim siz onun çıktısını alıp kullanınız.

Ya da A4 kağıdını Bilgisayarın ekranına dayayınız ve çok bastırmadan kopya çekip Kalp resminin çıktısını kolaylıkla almış olunuz :)
kalp-seklindeki-renkli-A4-kagitlarindan-gul-yapimi-2
Kürdan,tığ,çöp şiş gibi ince uzun bir şey yardımı ile kalplerin uçlarına gül yaprağı şekli vermek için kıvırınız.
kalp-seklindeki-renkli-A4-kagitlarindan-gul-yapimi-3
Resimlerde Güllerin kalp yapraklarını nasıl şekillendireceksiniz gösteriyor.
kalp-seklindeki-renkli-A4-kagitlarindan-gul-yapimi-4
Bu arada şu açık yeşil Krepon kağıtları ile yaprakların dallarını saracağız. Yaprakları fotoğraftaki gibi sırayla şekillendiriniz ve parmakla tutulan yerlerden yapıştırınız.
kalp-seklindeki-renkli-A4-kagitlarindan-gul-yapimi-5

Bir tarafı düz bir tarafın üçgen görünen bir parça koyu yeşil Krapon kağıdını Gülün tam altına sararak alt tarafından güzelce yapıştırınız.

Şimdi üç adet gül yaprağı var onların nasıl yapıldıkları görünmüyor.

Ben size onları da buradan anlatarak yardımcı olacağım.

Bakın şimdi her bir yaprak için iki yaprak kullanıcaz ve aralarına teli koyup yapıştırdığımızda içte kalan tel yaprağın damarımış izlenimi verecek.

Sonra bu yaprakları sağlı, sollu olarak Gülün dalının etrafına koyup yeşil Krapon kağıdı ile dalı saracağız.

3 YORUMLAR

  1. Merhaba , öncelikle ellerinize sağlık, çalışmalardaki krepon kağıdını nereden temin edebilirim? Kırtasiyelerdeki ince ve yırtılıyor, bilgi verebilirseniz sevinirim, iyi çalışmalar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz