Örgü Modelleri KOVA SAPINDAN BONCUKLU SAÇAK OYASI YAPIMI

KOVA SAPINDAN BONCUKLU SAÇAK OYASI YAPIMI

424
kova-sapindan-boncukla-sacak-oyasi
kova-sapindan-boncukla-sacak-oyasi

Plastik Yoğurt Kovası Sapından Boncukla Tığ Oyası Yazma Modeli Tarifi- Kum Boncuklu Pembe Yazma Kenarına Kova Kulpundan Boncuk Oyası ile Pratik Saçak Oyası Yapılışı.

Tabi burada amaç Kova sapına alınan ilmeklerin daha rahat ve daha çok yapılmasını sağlamak.Şiş uzun gelebilir batabilir,Kalem ve Dondurma Çubuğu kısa olduğundan çak fazla ilmek toplanmaz.Bu şekilde Oya daha hızlı ve rahat yapılır.Yoksa diğerleri ile de yapılır.

İster Yoğurt kovasının sapı ister Boya Kovası fark etmez bu şekilde İlmek toplamayı kolaylaştıracak her şey olabilir aslında.

plastik-kova-sapindan-boncuk-oyasi
plastik-kova-sapindan-boncuk-oyasi

Kulpun sonundaki Sap ucu sayesinde ilmekler zarar görmeden Sap üzerine birikiyor ve diğer uçtan çıkmıyor.Eğer Kova sapında çapaklar varise bunları Tırnak törpüsü ile temizleyin ki Oya ipi tülermesin. Oya videosundan önce Diğer Modellerden bir kaç Model Tarifini görelim mi?

ÇİÇEĞİ KÜRDAN İLE YAPILAN İĞNE YAZMA MODELİ

Mesela Bu İğne Oyalı Yazma Örneğini yapmak için Kürdan İle Çiçekli İğne Oyası Modeli için Adında ki gibi bildiğimiz Kürdandan yararlanılmış.

KÜRDAN OYASI TARİFİ

Aynı Şekilde Tığ İşi Kürdan Oyası Tarifini de izlediğiniz de göreceğiniz üzere Minik ilmekler için Kürdandan yardım alınıyor.

ÇATALLA KUM BONCUKLU ÇARK OYASI TARİFİ

Çatalla Kum Boncuklu Çark Oyası çalışmasında da Bildiğimiz Yemek Çatalı ile Motifler yapılıyor.Böylece tüm ölçüler aynı ve düzgün oluyor.Buna Pratik Oya Modelleri diyebiliriz.

TEK RENKLİ KESME BONCUKLU KALEM OYASI TARİFİ

Kesme Boncuklu Kalem Oyası ile noktayı koyalım Oyadan başka neler yapılır? bir kaç model ile görelim.

ÇUBUKLA DANTEL ODA TAKIMI TARİFİ

Bu Malzemeler sadece İğne ve Tığ oyalarında değil aynı zamanda bu model gibi Çubukla Dantel Oda Takımı içinde işinizi kolaylaştırıyor.

ÇUBUKLA ÖRGÜ BAYAN YELEĞİ YAPILIŞI TÜRKÇE VİDEOLU

Hele buna ne demeli? Hadi Oyalar da alışkınız.Ya Çubukla Örgü Bayan Yeleği modelini hiç gördünüz mü? Olur mu? demeyin Tıklayıp izleyin kendiniz görün.

yogurt-kovasi-sapindan-boncuklu-tig-oyasi
yogurt-kovasi-sapindan-boncuklu-tig-oyasi

Artık Oya Tasarımına geçelim ve Kova Sapı ile Oya Yapılışı Videosunu izleyelim,öğrenelim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz