KÜRDAN OYASI TARİFİ

kurdan-oyasi
kurdan-oyasi

 Kürdan Oyası Tarifi Videolu açıklamalı Tığ işi Kürdanla yapılan Yelpaze örnekli Yazma Oyası için detayları videodan görebilir farklı Kürdan Oya Modeli ile şık Örtü Oyaları yapabilirsiniz.

Modelin bitmişin de Yelpazeler daha geniş ve dolgulu olmuş.Bunu kendiniz ayarlayabilir ne kadar genişlikte yapmak istiyorsanız Kürdanları kesmeden önce bunu göz önünde bulundurun.

tarifli-kurdan-oyasi
tarifli-kurdan-oyasi

Makas ya da Tırnak makası ile Kürdanların bir tarafı sivri diğer tarafı küt olacak şekilde bunu göz önünde tutarak kürdanları kısaltın.

İki Kürdanlı Oya arasında 12 tane Tığ battı yapılıyor.Dediğim gibi Kürdana alacağınız ilmekleri ne genişlikte olacağını kendiniz ayarlayabilirsiniz.

Sıralı Kürdan Oyası model geçen yılın ortaların da yayınladığım farklı bir Oya Modeli. Ayrıca Limon Çekirdekli Oya Modeli çalışmasında da Kürdandan faydalanıyor.

Kürdan Oyası Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. ZEYTİN DALI TESPİH BAŞI VE BROŞ İĞNE OYASI TARİFİ | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*