Menü Kapat

yelpaze-ornekli-tig-isi-yazlik-bebe-elbise

KOTON İPTEN UFAK BEBEKLERE YAZLIK TIĞ ELBİSEEtekleri yelpazeli, kat kat fırfırlı ,aynı şekilde yakalı, kenarı dantelli, Tığ işi tek renkli Bebek Elbise modeli tarifi.

Erkek Çocuk ve Kız Çocuklara 2020 Örgü Bebek Takımı 3 parçalı Hırka,Şapka ve Patik Takım yapılışın da bakacak olnlar da buradan ulaşabilirler.

Dantel tığ işi yakalı bebek elbisesi etekleri farbalı modeli 3 ile üç 5 aylık bebeklerin ölçülerine göre örülmüş.

dantelli-yazlik-tig-orgu-farbali-ufak-elbise
dantelli-yazlik-tig-orgu-farbali-ufak-elbise

Siz burada Elbise roba artışını birkaç sıra yaparak etekleri biraz daha uzun örerek bedeni 1-1,5 yaşında büyük Çocuklara Yazlık Elbise modeli uygulayabilirsiniz.

Modelin arkasında 3 tane inci düğme kullanılmış, Bebek giydirirken rahat giydirilmesi için. Ön tarafta beline beyaz kurt ile geçirilerek İsyan farklı şekilde süsler.

farbali-etekli-ufak-bebe-elbise-roba
farbali-etekli-ufak-bebe-elbise-roba

Bebek örgülerinde kullanmak için çok uygun olan Etrofil organik Koton ip kullanılmıştır. Koton ip yoksa yazlık farklı ipler ile de yapabilirsiniz, modeli uygulamak için 2 numara tığ kullanılmış.

87 zincir ile elbisenin yakasından zincir çekilerek başlanıyor. Daha sonra ikinci sırasında bu 87 zincir üzerinden ön, kol, arka olmak üzere Roba ayrımları yapılacak.

Roba ayrımında ilk başladığımız ön için 13 tane Trabzan yapılır, 2 zincir çekiyoruz hemen yanındaki yuvaya 1 tane 2 li trabzan yapılır.

ebisede-yelpze-firfirli-etek-yapimin-gecis

Burası arttırma yeri oluyor biz burada oluşan Trabzan da sayılarak 16 tane kol için Trabzan ayrılır artırması yapılır ve arka için de 26 trabzan yapılır.

Örgü 3-6 aylık artışı 9 santim boyunca devam eder. Toplamda 10 sıra yani 10 ajur oluşunca elbise robası sona erer. Daha büyük bebekler için bu sıra sayısını 2-3 tane ya da daha fazla artırabilirsiniz.

sesli-bebek-elbiseleri-tarifleri-nazarca
sesli-bebek-elbiseleri-tarifleri-nazarca

Roba bitiminden sonra kol kapatması yapılır ve kafesli bölüm ile bebek elbisesinin belindeki kurdele geçirilen yer yapılır. Burada isterseniz bağcık ya da farklı bir teknikle uygulayabilirsiniz.

Daha sonra kat,kat fark farbalı fırfırlı yelpaze örneği ile bebek elbisesi eteği istenilen uzunlukta örülüp, bitirilir. Yakınında yapımı ile elbise sona erer ve düğmeleri dikilir.

2020-yeni-kiz-bebek-tigla-elbise-tarifleri
2020-yeni-kiz-bebek-tigla-elbise-tarifleri

1 yumakla gelenler kanalına bebek elbise anlatımı için teşekkür ederiz emeklerine sağlık.

Etrofil Koton İple Farbalı Kat,kat Etekli Minik Bebek Elbise Tığla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir