Örgü Modelleri Bebek Örgüleri KOL VE ETEKLERİ AJUR DANTELLİ KIZ BEBEK ELBİSE:ŞİŞ ÖRGÜ

KOL VE ETEKLERİ AJUR DANTELLİ KIZ BEBEK ELBİSE:ŞİŞ ÖRGÜ

10835
Nazarca-kol-etek-ajur-dantelli-kiz-bebek-elbise
Nazarca-kol-etek-ajur-dantelli-kiz-bebek-elbise

Şiş örgü etek ve Kol ve Etek uçları Ajur dantel detaylı Kız bebek elbise modeli yapılışı. Kız bebekler için Elbise nasıl örülür? detaylar anlatım ve videolu tarifi.

kiz-bebeklere-ajur-dantelli-detayli-elbise-sisle
kiz-bebeklere-ajur-dantelli-detayli-elbise-sisle

Sevgili Habibe Hanım’ın bizlere tarifini gösterdiği bu güzel Bebek elbisesi Alize Baby Koton ip ile 2 yumak kullanılarak örülmüştür. 100 gramında 270 metre olan bir iptir.

yakasi-bordurlu-etek-kol-ajur-dantel-elbise
yakasi-bordurlu-etek-kol-ajur-dantel-elbise

4 numara 2.50 mm tığ ve 3,5 milim şiş ile model anlatılmış. 1 ve 1,5 yaş elbise boy uzunluğu 41 santim, göğüs genişliği açık olarak 54, kapalı olarak 27 santim genişliğinde.

9-12 Ay Arası Bebek Elbise ilmek sayıları

  • 3,5 numara şişlere 76 ilmek ile Yaka detayından Robasından başlanır. Atılan 76 ilmeğin 25 ilmeği Önler, 9’ar ilmek kollara, 2 şer ilmek Roba ayrımlarına.
  • Arka için ayrılan ilmek sayısı bir taraf 13 ilmek, bir taraf 12 ilmek .Burada Arkada 2 farklı ilmek olmasının sebebi düğme detayı olması.

Bebek Elbise Yapımın da Detaylar

  • 12-18 Ay kız bebek elbisesinde robasına arkasında Ayrıca ilik yapılmamış. Yaka bordür örneğinde ki delik ilik olarak kullanılmıştır. İsteyenler buradan zincirle küçük bir birit yapabilirler.
  • Yaka Bordürlü Ajur Dantel detaylı bebek elbisesinde Roba geçişinden gövdeye geçişte toplam 31 ilmek artışı yapılmış.
  • Hem beden büyütmede, hem elbise gövdesinin daha geniş olmasını isteyenler buradaki ilmek artış sayısında 35’e çıkarabilirler. Tüm artışlar aynı yerde yapılıp hafif bir Pile görünümü verilmiş.
  • Gövde geçişinde ön ve arkada 45 ilmek kollarda, 47 ilmek bulunuyor. Bu noktada kolların Ajur dantel detayına geçiliyor.
  • Gövdedeki son artıştan sonra ilmek sayıları 184 ilmeğe ulaşıyor ve etek boyu Etek ucundaki Ajur dantel Detayına kadar düz örgü ile devam ediliyor.
  • Kollara uygulanan Ajur dantel örgüsü etek uçlarına da yapılarak bitiriliyor.Daha büyük yapmak için her noktada ilmek artışı yapmak gerekir.
sis-orgusu-ajur-dantelli-kiz-cocuk-elbisesi
sis-orgusu-ajur-dantelli-kiz-cocuk-elbisesi

Kaynak: İçerik makale nazarca.com-Videolu anlatım Safran Knit Kanalına Aittir.

Şiş Örgü Dantel Detaylı Kız Elbise Yapılışı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz