Menü Kapat

bayan-orgu-yelek-petekli-kol-kesimi

KOL EVİ KESİMLERİ PETEKLİ BAYAN YELEK VİDEOLUBayan Yelek Örgüsünde Petekli Kol evi kesimi,Yaka kesimi ve Örnek araların da Petek Tekniği uygulanan Kadın Yelek Anlatımını Arayanlar buraya gelsin.

petek-model-orguden-yelek
petek-model-orguden-yelek

Zeytin dalı Örgü Modeli ile Petek örgü tekniği uygulanmış olan Çeyizlik 2020 Bayan Yelekleri için de En güzellerin den bir Yeleğe sahip olabilirsiniz.

Örnek dağılımı farklı uygulanan Yelek modelin de en çok Farklı Pratik Kol Kesimi uygulamasını ve buralar da kullanılan Örgü desenini sevdim.

zeytindali-modelli-petekli-bayan-yelek
zeytindali-modelli-petekli-bayan-yelek

2,5 numara Şiş ve 3 adet Angora Yelek ipi kullanılan Yelek 46-48 Beden Bayan Yeleği oluyor. Ön ve Arkalara konulan Zeytin dalı desen sayısını daha az yaparak daha küçük beden Kadın Yelekleri yapabilirsiniz.

Diğer Yelek Modellerine de Bakabilirsiniz

Sorulan şöyle bir soru üzerine “İpim alize superlana klasik. Şişim 3 numara. 46 beden için önler ve arka kaç ilmekle başlamam lazım” sorusuna verilen cevap…”Önlere 5 arkaya da 9 model yapın”

Aynı Yelek 3 Beden Bayan Yelek yapılmak istenirse Önlere 4 model, Arkaya 7 model yapabilirsiniz. Tabi kenarlara aynı şekilde Petek örneği yapılacak.

petekli-zeytindali-modelli-orgu-kadin-yelek
petekli-zeytindali-modelli-orgu-kadin-yelek

Yeleğin altına Lastik uygulaması yapılmadan Yelek kenar patların da,Beden bittiğin de Yelek robasına gelindiğin de ve kollarda Petek modeli yapılıyor. Ayrıca ara örnekler de 1 sıra Petek yapılacak.

orgu-petekli-kesimi-olan-bayan-yelek
orgu-petekli-kesimi-olan-bayan-yelek

Her Zeytin dalı desen 16 ilmekten oluşuyor. Aralardaki petekler 6 ilmekten. Ön parça 5 desen olursa 42-44 beden. 4 desen olursa 38-40 beden Örgü Yelek olur. 12 ilmek çift petekler lastik için ayrılmalı.

nazarca-zeytin-dali-petekli-yelek-videosu
nazarca-zeytin-dali-petekli-yelek-videosu

Modeli anlatmak için gösterilen Yelek Ön Parçası 46-48 beden Yelek için Ön parçaya 6 desen+petek yapılmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir