Örgü Modelleri Bebek Örgüleri KIZ ÇOCUKLAR İÇİN 1 YUMAKLA BOLERO YELEK

KIZ ÇOCUKLAR İÇİN 1 YUMAKLA BOLERO YELEK

9963
1-yumakla-yaprak-robali-kiz-cocuk-bolero-nazarcacom
1-yumakla-yaprak-robali-kiz-cocuk-bolero-nazarcacom

Bugünkü Şiş Örgü Model projesi Kız çocuk örgü Bolero modeli nasıl yapılır? robalı Bolero Yelek modeli üzerinde anlatımlı videolu tarifi ile ile gösteriliyor.

Yaprak robalı Kız bebek Bolero modeli ajurlu örgü ile yazlık ve mevsimlik kız çocuk örgü olarak hazırlanmıştır.

robali-ajurlu-kiz-bebek-bolero-yelegi
robali-ajurlu-kiz-bebek-bolero-yelegi

Modelin anlatımında ise Kartopu Ak soft tek renk örgü ipi kullanılarak çalışılmıştır. Bu ipin metre uzunluğu 100 gramında 240 metre.

Örgü Video sonunda yine aynı ilmek sayıları ile farklı iple yapıldığında daha küçük beden elde edildiğini görebilirsiniz.

Bu nedenle modelleri çalışacak olan arkadaşlara önerimiz aynı şiş ve aynı kalınlıkta, metrajda örgü ipleri kullanmalarından yana.

YENİ-ANLATİM-BOLEROLAR
YENİ-ANLATİM-BOLEROLAR

Aksi takdirde farklı ipler, farklı şiş numaraları ile örülen Modeller daha küçük yada daha büyük olabilir. Buna dikkat etmenizi öneriyoruz.

Sevgili Işıl Balaban örgü tarifini anlatan hanımefendi aynı ipi bulamayanlara Nako Elit Baby örgü ipini kullanabileceklerini video içerisinde belirtiyor.

Robadan Bolero Modeli ve Yapım Aşamaları

Somon rengi Robalı Bebek bolero modeline başlayabilmek için 72 adet ilmek atılıp, robadan yakadan yelek yapımına başlanıyor.

3,5 numara şişle yapraklı ajurlu Roba kurulumuna geçiliyor. Tırtıklı yaka tekniği yeleğin hem kol hem etek uçlarında kullanılarak model ile uyumlu ve çok şık şirin bir görünüm oluşturmuş.

ajurlu-mevsimlik-yaprak-robadan-bolerolar
ajurlu-mevsimlik-yaprak-robadan-bolerolar

Bütün olarak örülüp etek uçlarında yine haraşo örgü ve bitiminde tırtıklı örgüt tığ ile yapılarak model tamamlanıyor.

3 tane düğme dikilen Kız çocuk bolerosu bir Yumak kartopu örgü ipi ile tamamlanmıştır. 1-1,5 yaşa kadar rahatlıkla giyilebilecek ölçülerde hazırlanmıştır.

Ajurlu-yeni-kiz-bolero-nazarca
Ajurlu-yeni-kiz-bolero-nazarca

Yaka ucundan etek ucuna uzunluk 30 santim, genişliği 27 santim, yakadan kol uzunluğu 20 santim.Yapacak Arkadaşlara Kolay gelsin.

Kaynak Video: Örgü Tasarım-Işıl Balaban

Robalı Kız Bebek Bolero Yapılışı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz