El İşleri KIRMIZI SALKIM OYASI YAZMALARA PEK YAKIŞIR

KIRMIZI SALKIM OYASI YAZMALARA PEK YAKIŞIR

621
kirmizi-salkimlar-tig-isi-oya
kirmizi-salkimlar-tig-isi-oya

Kırmızı Salkımlar İplik Oyası Tarifi. Evet Hanımlar Oya Tarifleri arşivimize Yeni bir Örnek ile devam ediyoruz. Salkım Oyası 2 renkle yapılıp 2 sıralı Çiçekli bir İplik oyası modelidir.

Gün içinde Örgü ve Oya modelleri yayınladım.Bunlardan bir tanesi de şimdiki gibi Güzel bir Örnek ile yapılan Yazmalara Uyumlu Model adı ile yayınladığım bir Oya.

Sevgili Deryanın anlatımını yaptığım Lale Bahçede İplik Oyası ise günün en çok izlenen Oya modeli oldu. Çok ama çok zarif Laleli Tığ oyası modelidir.

siyah-yazmaya-kirmizi-salkimlar-iplik-oyasi
siyah-yazmaya-kirmizi-salkimlar-iplik-oyasi

Örgü olarak ta Verev Örgü Deseni ile yapılan Bir düz Bir Dola Ajurlu bir Şiş modeli paylaştım.Benim çok beğendiğim bu model geliştirmeye çok açık.

İki tarafın da Ayrı örnek olan Şiş örnekli Çift taraflı Örgü modelini de 3D Örgü Yapımı şiş örneği için buradan ulaşabilirsiniz.

Derya hanımın Videoda gösterdiği Menekşeli İplik Oyasını da sayfamız da yapılış videosu ve detaylı Anlatımı ile görebilirsiniz.

Salkımlı Tülbent Oyası için motifler ve yapraklar arasın da 8 tane ara oya yapılmış.Çiçek Yaprakları ilk sıra oya için de yapılıyor.Kırmızı Salkımlar Çiçek Oyası son olarak yapılıyor. 2 Renk Oya ipi 21 numara Oya Tığı kullanılıyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz