Örgü Modelleri Bebek Örgüleri KİMDİ O? ERKEK BEBEK ÖRGÜSÜ YOK DİYEN!

KİMDİ O? ERKEK BEBEK ÖRGÜSÜ YOK DİYEN!

7229
Nazarca-erkek-bebek-tig-orguleri-yelek-hirka-renkli
Nazarca-erkek-bebek-tig-orguleri-yelek-hirka-renkli

“Erkek bebekler için örgü modelleri” yok diyenlere işte sizlere Tığ işi Örgüden harika Erkek Bebek hırka, bebek yelek modeli takımı.

Şiş örgüsünden farksız, Baktığınız da tığ işi mi? şiş örgüsü mü? anlamayacağınız kadar güzel şık mavi ve beyaz çizgi desenli Tığ işi örgü.

Erkek bebek örgüsü 6-12 ay arası bebekler için hazırlanmış. Bu takım yakasından tutun etek ucuna kadar robasından tuttun koluna kadar her detayı ile videolu olarak gösterilmekte.

Nazarca-tig-modelli-erkek-bebegi-sesli-orguler
Nazarca-tig-modelli-erkek-bebegi-sesli-orguler

Video içinde gösterilen erkek bebek patik için bu buradan ulaşabilir,Tığ Örgüsü bebek tulum modeline de buradan ulaşabilirsiniz.

Bugün sizlere iki video elinde sunduğumuz hem kız bebekler hem erkek bebekler için yapabileceğiniz Yelek ve Hırka modellerini tariflerini paylaştık.

Nazarca-erkek-bebegi-tig-isleri-yelek-anlatim
Nazarca-erkek-bebegi-tig-isleri-yelek-anlatim

Bu modellerdeki renkleri değiştirerek aynı şekilde kız bebekleri için de hazırlanabilir, her iki cinsiyete de uygun bir model.

Robalı Çizgili Mavi Beyaz Erkek Bebek Yelek

Tığ işi erkek bebek yelek modeli yeleğin örgüsünde yakadan zincir yapıp trabzanlar yaparak başlanıyor. İlk sırada Roba ayrımı ile roba bitiminde modeller yerleştiriliyor.

 • Çok güzel ve kolay iki renk ile yapılan Çizgi desenli bir model.Modellerin yapılışında mavi ve Beyaz Nako lüks Minnoş örgü ipi kullanılmış.
 • Ip üzerinde 2 numara tığ kullanılması önerilmiş. Ancak Ece Hanım burada model yumuşak düşsün diye 3 numara tığ ile modelleri hazırlamış.
 • Erkek bebek yelek ölçüleri kol altından genişliği 32 cm.Kol altından etek boyuna kadar yüksekliğe 19 santim. Omuzdan itibaren tam yükseklik 32 santim.
 • Örgüye Roba başlangıcı olarak zincir çekilerek ilk sırada yapılarak başlamakta. Başlangıç için 68 adet zincir çekilerek başlanıyor. Santim olarak uzunluğu 30 santim uzunluğunda.
 • Örgünün 2. sırasında Trabzanlar ile Roba ayrımları ön kol arka olarak yapılıyor. Ekstra 3 zincir çekilip, 3 ilmek atlayıp, 4. ilmek üzerine 1 trabzan yapılır.
 • Ön bölüm için 2 Trabzanda Dahil 10 tane Trabzan yapılır. Arada 1 zincir çekilip kol bölümü için 14 adet Trabzan yapılır.
 • Arada yine 1 zincir çekilip, arka bölümü içinde 20 adet Trabzan yapılır. Diğer kol için 14 tane, diğer içinde 10 tane Trabzan yapılıp, ilk sırada ayrımlar yapılıp robaya geçilir.
 • Robada 4 noktada artırmalar düzenli olarak yapılarak, roba sıra sayısına toplamda 11 sıra arttırma yapılır, ölçü olarak 12 santim.

Kollar gövdeden ayrıldıktan sonra örgüye gövde ile devam edilir.Gövde örgüsü bitiminden sonra kolların yapımı ile yelek tamamlanır.

Erkek Bebek Tığ Hırka Modeli

Erkek bebek Yakalı çizgili hırka modelini de sadece renkleri değiştirip, kız bebekleri için de uygun hale getirebilirsiniz.

Evet güzel yelek modelinden sonra Şimdi de sıra sevgili Ece Hanım’ın yapmış olduğu Tığ işi iki renk bebek hırka modelinin yapımına geldi. Bu modelde takımın bir parçası olarak aynı şekilde 6-12 aylar için hazırlanmış.

 • Yine yelek de olduğu gibi hırkanın yapımında da nako lüks Minnoş örgü ipleri mavi ve beyaz olarak kullanılmıştır, 3 numara tığ ile örülmüştür.
 • Aynı yelek de olduğu gibi hırkanın yapımına da yine zincir üzerine trabzan ile ilk sırada Roba ayrımlarında geçilerek başlanıyor.
 • Roboda Her sırada artırmalar, robo yüksekliği yapıldıktan sonra kollar gövdeden ayrılıp, modelli örgü ile gövde bölümü iki renk örülür. Kollar ve yaka ile hırka tamamlanır.
 • Erkek bebek hırka ölçüleri: kol altından genişliği 27 santim, omuzdan itibaren tam yüksekliği 32 santim. Kol altından gövde yüksekliği 20 santim, kol boyu ise omuzdan itibaren tam boyu 28 santim.
 • Bu ölçülerde 6-12 ay 1 yaşına kadar bebeklere uygun boyutlarda olmuştur. Hırka örgüsüne roba başlangıcı için için 68 adet zincir çekilerek başlanır.

Kaynaklar:Makale Nazarca-Videolu Anlatımlar Ece’nin Örgüleri Kanalına Ait.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz