Menü Kapat

KENARLARI KÖRÜKLÜ BURGULU ERKEK BEBEK YELEK

Nazarca-koruklu-burgu-model-erkek-bebek-yelegi


Erkek bebek V yaka yelek modelleri için sizlere Körüklü burgu modelli 2 şiş 1 Yaş Erkek bebek yelek modeli örneğinin yapım aşamalarını videolu olarak paylaştık.

1 yaş erkek bebeği için yapılan bu güzel Mavi renkli Erkek bebek yelek çalışmasında ön pat kenarlarına Körüklü burgu modeli denilen örnekten birer sıra yapılmış.

koruklu-burgulu-mavi-bebek-yelegi
koruklu-burgulu-mavi-bebek-yelegi

Kollarda lastik tekniği uygulanarak aynı teknik etek ve pat örgüsünde de yapılarak model hazırlanmış. Düğmelerin ön pat örgüsünde örgüsünün kabarık örneklerinin içinde olması ayrı bir hava katmış.

Gri-koruklu-burgulu-erkek-yelek
Gri-koruklu-burgulu-erkek-yelek

Körüklü Burgu Örgüsünü yelek için olduğu kadar, uygun olan model farklı örgülerde de kullanılabilir. İsterseniz etek lastiğinin üstünde de bir sıra boyunca hazırlayabilir, o şekilde de yapabilirsiniz.

erkek-bebek-1-yas-koruklu-burgu-yelek
erkek-bebek-1-yas-koruklu-burgu-yelek

Eğer bu modeli başka Modellerde de kullanmak istiyorsanız aralarına ara örnek bırakıp bu şekilde Desenler ile de modeli hazırlayabilirsiniz.Hatta modelin benzeri diyebileceğim Değişik desenli örgü modeli çalışmamızı da dün de paylaşmıştık.

Erkek Bebek Örgüleri/Yelek Çalışması

  • 1,5 yumak anti-pilling özel mavi bir örgü ipi ile hazırlanıp, 3,5 no şişle model çalışılmıştır. Siz kendi yapmak istediğiniz modele göre şiş ya da ip seçebilirsiniz, ama boyutları farklı olabilir dikkat edin
  • Modelin arkası tamamen düz örgüden oluşmakta, ön kısımlarında ise sadece birer adet körüklü burgu desenlere bırakılarak model hazırlanmıştır.
  • Erkek bebek yelek modelinin boyu 32 santim, en olarak genişliği 27,5 santim. Tam 1 yaş bebekler için uygun rahatlıkla kullanılabilecek bir çalışma.
  • Körüklü Erkek bebek yelek modelinde önlere 1 yaşa kadar başlamak için 40 ilmek atılarak etek lastiğinden başlamakta.
  • Buradaki etek lastik ile kenar bantları ve kol kenarları aynı desen, eğer farklı lastik kullanacaksanız uyumlu olmasına dikkat edin.

Kaynaklar:Yazı nazarca.com-Videolu Anlatımı Hammarat Bebek Kanalına Aittir.

Bebek Yeleği Yapımı

Başka Neler Var?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir