kenar-oyasi-farkli-2-renk-yeni-dogan-yelegi


KENAR OYASI FARKLI BEBEK YELEĞİ MODELİ TARİFİ

Bebek Örgüleri, El İşleri, Örgü Videoları, Yelek Örnekleri

Hem Yeleğin baştan sona yapımı Hem Farkı Kenar Oyası Tarifi ile 2 renkli Düşük kollu Yeni Doğan Bebeklere Yelek yapılışı.

Bebek Yeleklerine Tığ Örneği için size göstermek istediğim İp Gezdirmeli Örgü modelini de bu model de düşünebilirsiniz.

İki Renkli Bebek Yelek Malzemeleri: Sarı ve Beyaz Bebe Yünü 2 yumak-3,5 numara Örgü şişi- 5 adet Düğme-2,5 numara Tığ kenar Oyası için.

degisik-kenar-ornekli-bebek-yelegi-orgu
degisik-kenar-ornekli-bebek-yelegi-orgu

Yeni Doğmuş Bebek Yeleği Kaç İlmekle başlanır? 70 ilmek ile boyun yakadan başlanır 3 diş haraşo örülür. Yelek Yan bantları için 6+6 Haraşo ayrılır.

Açıklamalı Bebek Yeleği Örgü çalışması yakasından başlanıp Robası yapılır.Roba yapımın da Beyaz renk iki çizgi şeklinde kullanılırken Sarı daha yoğun kullanılır.

boyundan-baslanan-kenar-oyali-bebek-yelek
boyundan-baslanan-kenar-oyali-bebek-yelek

Yaka bölümü 3 diş haraşo yapıldıktan sonra Çoğaltmalara geçilir ve Beyaz renk ile Yeleğe devam edilir. Ancak ilk 6 ilmek bant için ayrılan ilmekler Sarı yapıldıktan sonra 7. ilmekte Beyaz ipe geçilir.

Sarı iple Yelek bantına başladıktan 2 ilmek sonra İlk ilik açılır.Sonra Beyaz Renk ile son 6 ilmek kalıncaya adar örülür.Son 6 bant ilmeği de en baştaki gibi Sarı renkle örülür.

Yeleğe Cep İlave edecekseniz burada Örgü Cep Torbası yapılışı Tarifini de inceleyebilirsiniz. İki Renkli Yeleklere Tek renk Cep daha uygun.Ama Yeni doğan Yeleklere Cep gerekmez.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

One thought to “KENAR OYASI FARKLI BEBEK YELEĞİ MODELİ TARİFİ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir