Örgü Modelleri Bebek Örgüleri BOYUNDAN BAŞLANAN TÜM ÖRÜLEN MODELLE BEBEKLERE YELEK

BOYUNDAN BAŞLANAN TÜM ÖRÜLEN MODELLE BEBEKLERE YELEK

871
boyundan-baslanan-tum-orulen-bebek-yelek
boyundan-baslanan-tum-orulen-bebek-yelek

Evet Arkadaşlar hepinize Merhabalar.Bugün ilk Paylaştığım model Boyundan Başlanan Tüm Örülen Tek Parça Dikişsiz Şiş Model 0-1 Yaş Bebek Yeleği Tarifi Başlıyor.

1 Yaş Bebek Yeleği İlmek sayısı 63 ilmek ile başlanıyor. 0-3 Aylık Örgü Yelekler için burada Şiş modelli Yelek Tarifi de var.

Şiş Yeleklere Yakışır Taneli Buğday Modeli Yeni Örgü Motifi isteyenler Robadan ata kalan Beden için böyle bir Örnek düşünebilirler.

Önce modelimiz için gerekli malzemelere bakalım. Yeleğin yapımın da Pamuklu ip 100 gram 250 metre ip gidiyor. Şiş için 3,5 numara Örgü Şişleri- 3 Düğme

boyundan-orulen-bebek-yelek-tarifleri
boyundan-orulen-bebek-yelek-tarifleri

Aynı Yeleği 2 Yaş Bebeklere Yelek Yapımı için kullanacaklar için şöyle bir not düşülmüş “Bu model yaprak modeli olduğu için ön ve arka bedene eşit dağılımın sağlanması gerekir.

O yüzden 2 yaprak modeli ilave etmeniz gerekir. Böyle olunca ilmek sayısı 71 olur, yakayı genişletince ön bantları da artırmanız gerekir.

73 yada 75 ilmek ile başlayabilirsiniz. Buda 2 yaş bebeğine uygun olur. Ön bedende 8 yaprak modeli, arka bedene 8 yaprak modeli düşer”

2 Yaş Bebekler için Yorumlar da Ayrıca şu Bilgilere yer verilmiş.: 2 yaş için modelimiz 14 dilimli, siz 16 dilim yapabilirsiniz vede öndeki 4 ilmek olan patı 6 ilmeğe çıkarmalısınız.

Bunun için şişe 75 ilmek atarak başlayabilirsiniz. Kol ayrımından önce şişiniz de 233 ilmek olacaktır. Sağ ön beden patlar dahil 39 ilmek – kol 44 ilmek – arka beden 67 ilmek – diğer kol 44 ilmek ve sol ön beden 39 ilmek olacak. Eğer bebek kilolu ise sayıları biraz daha artırabilirsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz