Dekorasyon KEÇE ELMA AĞACI İLE ŞİRİN DEKORASYON

KEÇE ELMA AĞACI İLE ŞİRİN DEKORASYON

1031
kece-elma
kece-elma

Mutfak Dekorasyonuna önem veren ve şık bir Mutfağının olmasına önem veren hanımlara Dekoratif Keçe Elma ile

kece-elma
kece-elma

kendilerine kuru dallar ile sevimli bir Keçe Elma Ağacı yapmak isterlerse buyrun size Keçe Elma Yapılışı.

Kuru dalların kullanılma fikrini ben düşündüm. Yani Keçe yapraklar ve keçe Elmalar ile Kuru dallardan yapılan Dekoratif bir saksı içinde ne kadar şık olur.

Ama resimdeki gibi iri dallı bir bitkiniz varsa isterseniz onun üzerine asarak bir Keçeden Elma Ağacı yapabilirsiniz.Resimlere bakarsanız bu güzel Keçe ile dikilen Elma çalışmasını Broş olarak ta kullandıklarını görebilirsiniz.

Fakat Ben Keçe ile yapılan Elma Broşu takabilecek kadar çılgın olmadığım için size de Broş yapın takın demiyorum :) Ama çılgın hanımlara bu fikir cazip gelebilir.

Mutfak Masasının üzerine şık bir Gondol veya Sepet içinde Keçeden Yapılan Meyveler koymak isterseniz size Keçe ile hangi Meyveler Dikilir? göstermek gerekir.Şöyle bir bakalım sitemde daha önce sizler için Keçe Meyve yapımı ile ilgili neler paylaşmışım.

İlk olarak benim de gördüğümde beğendiğim Keçe Mandalin Yapımı sayfasına bakarak Resimli anlatımlı Keçe Mandalina yapılışını görebilirsiniz.

Keçe Yeşil Elma yapımı adında daha önce sizlere paylaştığım Keçe Elma Dikim aşamalarını göreceğiniz gibi Burada paylaştığımdan daha farklı dilimli yuvarlak bir Keçe Yeşil Elma nasıl dikilir? onu görebilirsiniz.

Hımm bu arada “Ben çok hamaratım,Masanın üzerindeki Sepeti de evde kendim yapmak isterim” diyecek kadar becerikli hanımlara burada göreceğiniz Askıdan Ahşap Meyvelik Yapılışı adlı alışmaya bakabilirsiniz.

Keçe Karpuz Dilimi Meyve sepetinin içinde çok güzel görünecektir. Sepetimizde 2 değişik Keçe Elma ,Mandalina ve birde Keçeden Kapuz dilimimiz oldu. Size tavsiye edeceğim diğer Keçe Mutfak Süsü çalışmasına da buradan ulaşabilirsiniz.

kece-elma-2
Burada Keçe Broş olarak kullanılmış ama
kece-elma-10
Yapacağınız Keçe Elmanın büyüklüğüne göre bu kalıbı kullanırsınız.
kece-elma-3
Kalıp yardımı ile keçeden kesilecek parçalar
kece-elma-4
Keçe dikiş tekniği ile Elmanın üzerinden açıklık bırakacak şekilde dikiniz
kece-elma-5
İçine Elyaf ya da Pamuk doldurun
kece-elma-6
kece-elma keçe yaprak dikilişi
kece-elma-7
Burada Broş olarak kullanabilmek için arkasına iğne dikiliyor
kece-elma-8
Böyle şirin düğmeler Tuhafiyeler de satılıyor.Aşağıdaki resimde Keçe Elma Ağacını görebilirsiniz.
kece-elma-1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz