Dekorasyon KEÇE ÇİÇEKLERDEN SAKSIDA ÇİÇEK YAPMA

KEÇE ÇİÇEKLERDEN SAKSIDA ÇİÇEK YAPMA

300
saksida-keceden-cicekler

keçe ile çiçekler yapıp bu çiçekleri küçük kiremit saksının içine yerleştirerek saksıda bir dekorasyon amaçlı çiçek yapıyoruz bugünde.

Bayağı karışık yazdım:) Bize gerekli olanlar renkli keçe kumaşları (ince keçe olmalı) yeşil keçe,çiçeğin sapı için şönil (kırtasiyelerde satılıyor yeşil ve kadife gibi olanlardan tercih ediniz.)

Renkli yada sade kurdele, saksı ve biraz alçı. Şimdi bakalım Keçe çiçeklerden saksıda çiçek nasıl yapılır.

Keçe işinde yeni olan Arkadaşlar için Başlangıçta yapabilecekleri güzel ve Kolay Keçe Çiçek Biblosu.

Sitede bu şekilde farklı başka çalışmalar daha var. Keçe Çiçek Çocuk çalışması da bunlardan bir tanesi.

Çiçek Çocuk çalışmasında da Minik saksılardan faydalanıyoruz.

Keçe ile yapılan diğer çalışmalar dan bir tanesi de Mama kavanozlarından Keçe Menekşe  saksısı yapılışı. Oldukça güzel olan bu çalışma ile Mutfağınıza renk gelecek.

Vazoda Keçe Zambaklar da hoş olur diyorsanız burada bulunan Keçe Zambak Yapılışı sayfamıza bakarak aynısını kolayca siz de yapabilirsiniz.

saksida-keceden-cicekler
saksida-keceden-cicekler

saksida-keceden-cicekler-3 (133 x 200)

saksida-keceden-cicekler-4 (200 x 133)
Küçük kremit yada plastik saksı,renkli keçeler. Keçeden çiçek şekilleri kesin bunları renk,renk üst,üste koyup yapıştırarak

saksida-keceden-cicekler-5 (133 x 200)

saksida-keceden-cicekler-6 (133 x 200)

Öncelikle saksıya alçı koymadan önce çiçeğinizi bitirin,tüm malzemeleri hazır edin ondan sonra alçıyı hazırlayın. Çünkü alçı donarsa çiçeği saksıya yerleştiremezsiniz.Saksının içine alçı koyduğunuzda ince bir kaçe ile alçının üstünü kapatırsanız hem alçı tozdan kısa zamanda kapkara olmaz hem daha güzel görünür. Yeşil keçeden saksının çevresini saracak yeşillik görüntüsü verecek parçayı kesin yyapıştırınız. Çiçekleri saksıya geçirin ve çevresini fiyonk şeklindeki kurdele ile süsleyiniz.

saksida-keceden-cicekler-2 (133 x 200)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz