KARTONLA YAPILAN TRENLER


El İşi Oyuncak Yapımı, Hobi, Öğrencilere

Trenle oynamayı seven çocuklar için ve okul ödevlerinde performans ödevi tren yapmak olanlar için kartondan,kibrit kutusundan,rulodan,yumurta kartonundan çok güzel evde oyuncak tren yapımı. Sizlerde üzerinde değişiklik yaparak bu tarz evde oyuncak projesi yapabilirsiniz. Etkinlikler için hobi bölümüne göz atabilirsiniz.

yumurta-kartonuyla-tren-yapilisi
yumurta-kartonuyla-tren-yapilisi

12 li yumurta kartonu viyol kullanılmış. Viyolu akrilik veya guaj boya ile bayayınız.Trenin tekerleride aynı yumurta kartonunun bir parçasıyla yapılmış. Trenin önünü ped tabaktan keserek ve boyayarak yapmışlar.Trenin bacasınıda kağıt peçetelerin rulosunu siyah boyamışlar ön tarafa küçük bir kavonooz kapağı kullanılmış.

basit-vagonlu-tren-yapma
basit-vagonlu-tren-yapma

Kese kağıdının alt kısmıyla yapılmış,Kese kağıdı derken hani hamburgen vs aldığımız yerlerden verilen sert duran kese kağıtlarıyla.Tekerler kartondan yapılmış.

kolay-tren-kutulardan
kolay-tren-kutulardan

küçük kutulardan fakat şu şekildede yapabilirsiniz. Kibrit kutusunun içini üste vagol dışını ise alta trenin gövdesi olarak yapabilirsiniz.

rulo-karton-tren
rulo-karton-tren

Boş tuvalet kağıdı rulolarından akrilikle sarıya boyanmış ,kartonla makas yapılmış.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir