Menü Kapat

KARTONDAN SİLİNDİR SÜS HEDİYE KUTUSU YAPILIŞIKartondan Silindir Şeklinde Hediye Paketi Nasıl Yapılır?

Evet Bugün Karton kullanarak çok şık ama yapılışı çok kolay Yuvarlak silindir şeklinde küçük kutu hediye kutusu nasıl yapılıyor resimli olarak öğreneceğiz.

Bu arada Sitede hem hazır hem kendinizin yapabileceğiniz bir çok değişik Hediye Paketi Yapılışı Çalışmaları bulunuyor.

Tabi isterseniz bu şık Karton kutuyu Yatak odanızda Takılar için Takı Kutusu olarak ta kullanabilirsiniz.

Hediyeleriniz için özel bir paket düşünüyorsanız kendiniz de yapabilirsiniz.

Bu tarz silindir kutular yaparken genelde bitmiş koli bandını kullanıyorlar fakat buradaki çalışmada hazıra konmak yok hepsini kendimiz yapacağız.

İnce kartonları üst üste yapıştırarak kalın bir yuvarlak yapmak için ince karton yerine koli kartonu da kullanarak yapabilirsiniz.

Silindir Karton Dekoratif Armağan kutusunun yapımı bittiğinin de desenli kumaş ya da kağıtlar ile kaplayabilir, Akrilik boyalar ile boyayabilirsiniz.

Dantel,kurdele gibi malzemeler ile dekore edebilirsiniz.

Kartondan Silindir Kutu Yapma Malzemeleri

  1. Karton mukavva ve koli kartonu (oluklu karton)
  2. Yapıştırıcı
  3. Tek tarafı yapışkanlı kağıtlar
  4. makas
  5. kurdele
  6. cetvel
karton-mukavvadan-yuvarlak-kutu-yapilisi
karton-mukavvadan-yuvarlak-kutu-yapilisi

karton-mukavvadan-yuvarlak-kutu-yapilisi-1
Şimdi burada silindir kur-tunun altına ve üstüne yapıştıracağımız bölüme bu kadar yuvarlak kartona gerek yok. Burada ince karton kullanıldığı için 3-4 tane yuvarlağı birbirine yapıştırmışlar. Biz koli kutu kartonu dediğimiz oluklu kartondan kullanıp altı ve üstüne birer tane bu yuvarlak kartonlardan yapıştırabiliriz. Uzun kartonların genişliği sizin yapacağınız silindir kutunun derinliğine göre değişir. Bunlardan  daha ince olanının tek tarafı kendinden yapışkanlı. Dikkat Kapak olacak olan yuvarlakların çevresi 1 santim kadar büyük olmalı
karton-mukavvadan-yuvarlak-kutu-yapilisi-2
burada ortadaki oluklu koli kartonu, sağ ve soldaki yuvarlak karton mukavvalara yapıştırıcı sürdükten sonra oluklu kartonu ortada bırakarak yapıştırınız.
karton-mukavvadan-yuvarlak-kutu-yapilisi-3
burada net olarak görüyoruz. Silindir kutunun altı ve üstüne toplam 3 ince yuvarlak karton 2 tanede oluklu karton aralara yapıştırılmış.Bu şekilde kalın olması hedeflenmiş.
karton-mukavvadan-yuvarlak-kutu-yapilisi-4
uzun olanlardan bir tanesi kendinden tek tarafı yapışkanlı. Siz öyle kağıt bulamazsanız yapıştırıcı ile yapıştırırsınız.
karton-mukavvadan-yuvarlak-kutu-yapilisi-5
Burada silindir kutunun altını ve üstünü nasıl yapıştıracağız net olarak görüyoruz. Yalnız teknik çok zekice.
karton-mukavvadan-yuvarlak-kutu-yapilisi-6
silindiri oluşturduktan sonra
karton-mukavvadan-yuvarlak-kutu-yapilisi-7
aynı işlemi kapak içinde yapalım. Yukarıda da belirtiğim gibi kapak alt olarak kullandığımız yuvarlak kartondan çevresi 1 santim kadar daha büyük olmalı ki kapak tam içine geçsin kapansın.

karton-mukavvadan-yuvarlak-kutu-yapilisi
karton-mukavvadan-yuvarlak-kutu-yapilisi

Kendin Yap Silindir Karton Kutu-DIY Cylinder Cardboard Box-DIY Zylinder Pappkarton-Cylindre Carton DIY-DIY Cilinder Cardboard Box-DIY Cilindro Caixa de Papelão-DIY Cylinder Pappkartong-DIY Cilindro Scatola di cartone-DIY Cilindro Caja de Cartón

5 Comments

  1. Yeşim Kömürcüoğlu

    İyi günler izmir karşıyakadan yazıyorum.38 yaşında 3 çocuk annesiyim ve size yardım edip bende evde bişiler yapıp kendi paramı kazanmak istiyorum 0535 teşekkürler*******

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir