KARTON KOLAY KÜP KUMBARA


Hobi, Öğrencilere

Kartondan Yapılan Küp şeklinde basit,kolay fakat çok güzel bir Kumbara yaparak çocuklarımıza Tasarruf ve birikim yapmayı öğretebiliriz.

Güzel bir Kumbarası olan çocuklar içine para atıp biriktirmek için hevesleniyorlar. Hatta okulda Öğretmenlerimiz çocuklara Ödev Kumbara Yapma etkinlik-Proje ve Performans ödevi veriyorlar.

Sitemde nelerden kumbara yapılır?resimli açıklamalı bir çok çalışma bulunuyor.

Plastik şişeden kumbaralar,Taksi şeklinde Karton Kumbara, Pvc su borusundan Kumbara,Penguen şeklinde Kumbara,Teneke konserve salça kutularından kumbaralar gibi onlarca Kumbara Yapımı Projelerini siteme görebilirsiniz.

Burada ki Karton Kumbara için Küp şeklini tercih etmişler ve Kumbaranın dekoratif görünmesi için yapıştırmak yerine Makrome ya da güzel bir ip ile bağlanması fikrini sevdim.

Aynı çalışmayı Kalın Keçe ile güzel bir Keçe Kumbara olarak ta yapabilirsiniz. Hatta yanlarda kullanılan ip yerine Kurdele kullanmakta hoş olabilir

karton-kup-kumbara
karton-kup-kumbara

kup-seklinde-hediye-paketi-sablonlu-1

karton-kup-kumbara-1
yanlarını kalem ile belirleyelim
karton-kup-kumbara-2
Çivi ile gösterilen şekilde ki gibi delikler açalım
karton-kup-kumbara-3
nerelere kaç delik açılacak burada net olarak görüyoruz.
karton-kup-kumbara-4
parayı atacak yeri kestikten sonra kenarlarını bantla yapıştırmak temiz görünmesini sağlayabilir.
karton-kup-kumbara-5
Makrome tarzında bir ip ya da ince şerit kurdele işimizi görür. Bu arada görünüşünü değiştirmek için desenli bir kağıt ya da kumaş ile küp kumbarayı yapmaya başlamadan önce yapıştırarak kaplayabiliriz.
karton-kup-kumbara-6
Lastik ile kalın düğüm yaparak kapağın sıkışmasını sağlamışlar Lastiğin fazlalığını kesin.
karton-kup-kumbara-7
Cardboard Cube Money Box-Karton Cube Spardose-Carton Cube Tirelire-Pap Cube Sparebøsse-Kartonnen Kubus Spaarpot-Papp Cube Money Box-Papelão Cube Money Box-Cairtchlár Ciúb Bosca Airgead-Cartón Cubo caja de dinero-Kartong Cube Sparbössa-Cartone Money Box Cube-Karton Cube Uang Box

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir