KARLI TEPELER ÖRGÜ MODELİ TARİFİ

karli-tepeler-orgu-modeli-tarifi
karli-tepeler-orgu-modeli-tarifi

Örgü Karlı Tepeler Modeli Bebek örgülerinde Hırka,Yelek ve Kazaklara ne kadar yakışır değil mi? Modeli öğrenmeyi Arzu edenler için Videolu bir Tarif olması da çok güzel.

Mink üçgenler 2 renkten yapılınca model çok daha şirin ve göz alıcı. Örneği anlatan Nesrin hanımın tavsiyesi Lastik modeli yapıldıktan sonra kenarlardan bir kaç ilmek artırılması.

orgu-karli-tepeler-modeli-yapimi
orgu-karli-tepeler-modeli-yapimi

Bunun nedeni Kastırmalı Örgü Modeli olduğu için üst bölüm dökümlü olsun dar olmasın.Ancak bunu yapacağınız zaman şöyle yapın.

Diyelim ki Bebek Kazak Modeli yapılacak.Model 90 ilmek ile başlanacaksa siz 85 ilmek ile başlayıp 2-3 ilmek örneğe başlamadan kenarlardan artıra yapın.

Tek renkten yapılan Şiş örnekleri için Az önce yayınladığım Yarım Başak Örgü Modeli anlatımını da merak edenler buradan bknz.
Karlı Tepeler Motifi Videosu

Örnek Devamı

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*