Dekorasyon KAPI ÇELENGİ YAPMA FİKİRLERİ VE YAPIM AŞAMALARI

KAPI ÇELENGİ YAPMA FİKİRLERİ VE YAPIM AŞAMALARI

1996
renkli-yun-ipler-ve-keceden-yeniyil-susu

Evde yapılan Noel süsleri arasında en sevdiğim Kapı simidi (Kapı Çelengi) .

Çeşitli kağıt ve kumaşlar ile yapılan El yapımı Kapı süslerine çok şık bir Yün Örgü ipi ve Keçeden yapılan zarif Güller ile yapılan Güzel kapı süsü.

İsteyenler için İnternet üzerinden El Yapımı Kapı süsü Siparişleri alan siteler var.

Eğer kendiniz kendi kapı süsünüzü kendiniz yapmayı istiyorsanız burada Hobiler bölümünde en Güzel ve Kolay Kapı Çelenklerini görebilirsiniz.

Kapı süsü Nelerden yapılır?

Kapı süsü yapmak için renkli kağıtlar,Her türlü Keçe,Organze Tül,Kurdele,Saten,Karton,Ağaç dalları,Kuru ve yapma çiçekler,Boncuk,İnci,Pul,Şarap mantarı,Danteli,Örgü motif süsler,Renkli düğmeler,Kek ve Pasta kağıt dantelleri,Ağaç yaprakları,Çam kozalakları,Krepon kağıt Çiçekler,İpten yapılan Ponponlar,Paket süsleme ipleri,Keçe hayvan figürleri ve keçe ile yapılan Çiçekler,süsler,Tuvalet kağıdı kartonu,Yumurta kartonu, Pet ve Plastik şişeler,Kağıt bardaklar

Kapı Çelengi Nasıl Yapılır?

Kapı çelengi yapmaya ilk olarak zemin olarak kullanılan yuvarlak çember şeklinde kapı simidi yaparak başlarız. Kapı süsü simidini karton mukavva,Sünger denizde hayat kurtaran süngerden, Kuru dallardan,Kağıt ve plastik tabak çevresinden,Karton mukavvadan bir çok şey ile kapı simidi yapılabilinir.

Kapı simidi hazırlandıktan sonra Kapı çelengi için her türlü materyalden yararlanarak Kapı Çelengleri  yapabiliriz.

renkli-yun-ipler-ve-keceden-yeniyil-susu
renkli-yun-ipler-ve-keceden-yeniyil-susu

renkli-yun-ipler-ve-keceden-yeniyil-susu-6
Alçıdan yapılan minik biblolar ve Keçeden yapılan renkli güller ile süslenmiş. Noel Ağacı topları ile ayrı bir hava katılmış.
renkli-yun-ipler-ve-keceden-yeniyil-susu-5
Karton mukavvadan halka şeklinde kesilen karton kapı çelenginin simidini oluşturmuş. Renkli örgü ipleri karton simidin çevresine sarılmış.
renkli-yun-ipler-ve-keceden-yeniyil-susu-4
Buradaki karton kapı çelengi daha ince olarak tercih edilmiş. Karton mukavvadan yeşil noel ağaçları,mor renk kağıtlardan kesilmiş Ceylan ve Geyikler,Beyaz A4 kağıtlarından Kar taneleri,Kuru dal ve yine Örgü ipi ile yapılmış çelenk çok güzel.
renkli-yun-ipler-ve-keceden-yeniyil-susu-3
Burada bir üsteki resimdeki çelengin tamamını net olarak görüyoruz. İnternet ğzerinden satın alacağınız Kapı Süsü ,Kapı Çelengi Fiyatları ortalama 30 ile 45 tl arasında değişmekte.
renkli-yun-ipler-ve-keceden-yeniyil-susu-1
Fotoğraf kredi:rosijofarecon.blogspot.com.tr:Door Wreath-Türkranz-Couronne porte-Deur Krans-Dør Wreath-Porta grinalda-Doras Wreath-Puerta de la guirnalda-Dörr Krans-Ajtó Koszorú

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz