tunus-isi-kalbim-sende-bebek Battansiyesi yapimi

KALBİM SENİNLE BEBEK BATTANİYESİ MOTİFLİ YAPILIŞI

Heart Bubble Stitch Baby Blanket-Bu Örnek Nohutlu Kalpli Bebek Battaniyesi,Popcorn Bebek Battaniye, Fındık Örnekli Kalp Motifli Tığ İşi Battaniye gibi değişik isimleri var.Anneler ördüğün de Adı Ben de Kalbim sende Bebek Battaniyesi Modeli oluyor.

Hiç Hoşlanmasam da Her Kitleye ulaşabilmek için Türkçe adı Patlamış Mısır Modeli olan bu örnek ile yapılanlara Aynı ismi Ben de kullandım.

kalbim-sende-bebek-battaniyesi

kalbim-sende-bebek-battaniyesi

Hemen bu örnek ile yapılan Sitemde tarifi olan aynı isimle Diğer Modellerden bir kaç örnek verebilirim. Popcorn Bebek Battaniyesi de bunlardan ilki.

Türkçe adı ile de burada ki Kelebek Fiyonk desenli Patlamış Mısır Örnekli Battaniye Modeli de burada. Bu daha Çok Erkek Bebek Fıstıklı Battaniye örneklerine benziyor.

popcorn-kalp-motifi

popcorn-kalp-motifi

Tığ İşi Bebek Battaniyesi sayfama baktığınızda Kuzulu Popcorn Battaniye,Değişik Desenli Kalpli Popcorn Battaniye Motiflerine de bakabilirsiniz.

br/>

Bizler nedense genelimiz Şişler ile çok Fazla Battaniyeler yapmıyoruz.Yapıyoruz da Tığla örmeyi Battaniyelere daha çok yakıştırıyoruz.Ya da Öyle Kolay geliyor.

tig-isi-kalpli-renkli-tunus-bebek-battaniyesi

tig-isi-kalpli-renkli-tunus-bebek-battaniyesi

Ama bu İki Yüzü Farklı Örgü Battaniye Şiş modeli bu konuda ki fikrinizi değiştirebilir. Rakamlı Tunus Battaniye modeli de Tunus Örgü Motifli örgülere çok yakışıyor.

nohut-ornekli-kapli-battaniye

nohut-ornekli-kapli-battaniye

Birde şunu açıklayayım.Videoda göreceğiniz Örgü ile Resimde gördüğünüz Kalbim Sende Battaniye Modeli Aynı Örnekler.Ancak aynı kişi tarafından yapılmamışlar.Bu Renkli Kalpli Popcorn Battaniyeyi kim ördü bilmiyorum.Örenin ellerine sağlık.

ip alize happy baby Tığ olarak ta 3 numara Tığ Kullanılıyor.Bu Model de Motifler Dikilerek birleştirilmiş.İsteyen Sık İğne ile birleştirebilir.

One thought on “KALBİM SENİNLE BEBEK BATTANİYESİ MOTİFLİ YAPILIŞI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir