KAĞIT JAPON FENERİ VE KEÇE İLE YAPILAN DEKORATİF AVİZE


Dekorasyon, Hobi, Öğrencilere

Merhabalar bugün yine sizler için en güzel şeyleri paylaşmaya devam ediyorum. Bugün Kağıt Japon Feneri ve Keçe ile Avize nasıl yapılır onu öğreneceğiz. Öncelikle Kağıt Japon Fenerini nerden ve kaç liraya alabilirsiniz fiyatı konusunda bilgi vereyim. Japon feneri Aydınlatma ürünleri,Avizeler,Abajurlar satılan dükkanlarda ve İnternetten temin edebilirsiniz. Resimdeki Keçe Avizenin yapılışında beyaz ince keçe kullanmışlar. Fakat siz buna uygun Dekoratif amaçlı satılan kağıtlardanda faydalanabilirsiniz. Eğer keçe kullanacaksanız ışığı iyi süzmesi için en ince keçe kumaşını kullanmalısınız.

keceden-avize-yapilisi
keceden-avize-yapilisi

Odanın içinde hem gece lambası hem Avize örneğini görüyorsunuz.
keceden-avize-yapilisi-1  keceden-avize-yapilisi-2
Öncelikle beyaz bir kağıdı bilgisayarınızın ekranına yapıştırarak bu yapraklardan bir tane çizerek kalıp için kullanmak üzere kesin. Yaprağın altını her iki taraftan içe katlayın yapıştırın ve yaprakları bu şekilde hazırlayıp kurumasını bekleyiniz.
keceden-avize-yapilisi-3  keceden-avize-yapilisi-4
Yaprakları iyi bir yapıştırıcı ile aynı balık pulu gibi kat,kat yapıştırarak Avizenizi tamamlayınız.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

One thought to “KAĞIT JAPON FENERİ VE KEÇE İLE YAPILAN DEKORATİF AVİZE”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir