El İşleri KADIN HIRKASINDA NE DİKİŞ VAR NE DE KESİM

KADIN HIRKASINDA NE DİKİŞ VAR NE DE KESİM

12592
Nazarca-dikissiz-kesimsiz-batik-iple-kadin-hirka
Nazarca-dikissiz-kesimsiz-batik-iple-kadin-hirka

Çok pratik on numara beş yıldız Tek parça, Dikiş yok, kesme yok Tığla Salaş kadın hırka nasıl yapılır? Bu modelde tam anlatımlı olarak göreceksiniz.

Sevgili Emine Toker Hobi mühendisi kanalına ait bu güzel çalışma Gerçekten de çok güzel. Modelin anlatımı da kendisine, tasarımı da kendisine ait.

uzun-salas-cepli-bulut-desenli-batik-ipten-tig-hirka
uzun-salas-cepli-bulut-desenli-batik-ipten-tig-hirka

Seçilen ipte renkte model de çok harika. Her kadının giyebileceği rahatlıkta Salaş bol dökümlü Cepli uzun Kadın Örgü hırka nasıl Örülür? Tığ işi örgü anlatımı ile.

İlk olarak projenin genişliği kadar hırkanın genişliği ne kadar olacaksa o genişlikte zincir çekilip, üzerine lastik örgüsü yapılıyor.

Modelde kullanılan ip Batik Kartopu Deluxe marka iplerden. 3 ve katları son olarak 2 zincir daha çekilip model kurulumuna geçilecek.

3-renkli-kartopu-batik-iple-bayan-hirka
3-renkli-kartopu-batik-iple-bayan-hirka

Buradaki modeli Emine hanım kendi üstüne göre yapmış. 42 kilo olduğunu ve bir 1,60 boyunda olduğunu belirtiyor.

Sizler yapacağınız hırkanın beden uzunluğunu, genişliği, kol uzunluğu Tüm bunları Kendi bedeninizde göre yapmanız gerekir.

Etekten başlangıç kısmında lastikten itibaren kol altına kadar petekli örgü ile 65 santim olana kadar Düz örgüye devam edilir.

kol-kesimsiz-tig-isi-dikissiz-salas-hirka
kol-kesimsiz-tig-isi-dikissiz-salas-hirka

5 santim lastik uyguladıktan sonra kollara kadar 65 santim uzunluğunda bir örgü hazırlanıyor.Kimono tarzı bir kadın hırka modeli Sesli anlatımını alttaki videodan izleyebilirsiniz.

Kaynak Video: Hobi Mühendisi

Kartopu Batik İpten Salaş Bayan Hırka Yapılışı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz