El İşleri KADIN HIRKA:KOLU TIĞ İŞİ MOTİFLİ GÖVDE ÖRGÜSÜ ŞİŞLE

KADIN HIRKA:KOLU TIĞ İŞİ MOTİFLİ GÖVDE ÖRGÜSÜ ŞİŞLE

7228
Yakasinin-ucu-motifli-kadin-hirka-orgusu
Yakasinin-ucu-motifli-kadin-hirka-orgusu

Baharlık mevsimlik kadın örgü modelleri Tığ ve Şiş işi örgü Yaka ucu ve Kolları Tığ örgü motifli, Beden Ön ve Arka Şiş Örgü bayan hırka Yapımı.

Tam anlatımı sevgili Işıl Balaban Örgü tasarım kadınlar için örgü Bahar hırkası modeline sizlere göstermek için heyecanlanıyorum.

yarim-motifli-yakali-tig-model-baharlik-hirka
yarim-motifli-yakali-tig-model-baharlik-hirka

Çok güzel ve çok şık Motifli ama sade bir bayan hırka tasarımı. Özellikle yaka ucundaki yarım motifi detayı ile model inanılmaz güzel olmuş.

Kol uçlarındaki manşet manşet yerine isteyen motiflide tamamlayabilir. Truvakar kol gibi de yapabilir.

renkli-kenar-biye-motifli-kollu-kadin-hirka
renkli-kenar-biye-motifli-kollu-kadin-hirka

Ön ve arka parçaları şiş örgü tek renk, Kenar biyelere etek ve düğme kenarlarında iki renk üzerinden olmasa çok şahane olmuş.

Kol ucundaki lastik manşet şiş örgü ile yapılarak tamamlanmış. Beden Örgüleri güzel ve kolay Petekli şiş örgü ile çalışılıyor.

kolu-motifli-tig-modeli-Bayan-hirka
kolu-motifli-tig-modeli-Bayan-hirka

Motifli kadın hırkasının beden bölümünde toplamda 350 gram kadar kalın örgü ipi kullanırken, kollarda motifli bölümlerden her renkten Bir Yumak örgü ipi ile çalışılmış.

Şiş ve Tığla Hırka Modelleri/Örgü Bayan Hırka Tarifleri

Örgü projesinde Alize midi ve Alize superlana örgü ipleri bir arada kullanılmış. Bedende de yine aynı firmanın Alize midi daha kalın olan örgü ipi ile çalışılıyor.

Tığ bölümlerde ise biraz daha ince olan Alize süperlana örgü ipleri ile model uygulanıyor.

İlk olarak hanım dilendi bey beğendi klasik tığ işi motifler hazırlanıyor. Kol motifleri toplamda 19 motifle kollar yapılıyor.

buyuk-boy-kadin-hirka-motifli-tig
buyuk-boy-kadin-hirka-motifli-tig

Ayrıca yarım motifler ile kol reglan kısımları nasıl yapılır? Nasıl yarım motif çalışılır? bunu da Işıl Hanım gösteriyor.

Kollarım bitiminden sonra şiş ile ilmek toplanarak kol ucundaki manşetler yapılıyor. Motif kolun ucu da şiş örgü lastik çalışılıyor.

kolu-yakasi-tig-motifli-orgu-tasarim-hirka
kolu-yakasi-tig-motifli-orgu-tasarim-hirka

Kol motifleri manşeti tamamen bittikten sonra arka beden 6 numara şiş ve kalın ip ile çalışılıyor. Arka beden için ise 88 tane ilmek atılır. Arka ve Önler şiş örgü ile petekli güzel bir desen ile yapılır.

Reglan kol için arka kol kesimleri tamamlandıktan sonra ön parçaya geçilir. Ön parçaları içinde yine 6 numara örgü şişine yine kalın örgü ipi ile 49 ilmek atılır.

Şiş ve tığ yardımı ile kollar modele birleştirilir. Tüm parçalar tığ ve şiş yardımı ile birleştirilir.

kolu-manset-modeli-motifli-bayan-hirka
kolu-manset-modeli-motifli-bayan-hirka

Renkli kenar biyeleri ve yaka ve önlere etek ucuna uygulanır. Her iki yaka ucuna yarımşar motif yapılarak model bitirilir.

Beden olarak 40/42 bedene çok uygun bir ölçü oldu. Omuzdan etek ucuna tam boy ölçüsü 66 santim, en olarak genişlik koltuk altından koltuk altına 48 cm.

Video: Örgü Tasarım

Şiş ve Tığla Motifli 2022 Mevsimlik Bayan Hırka Yapılışı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz