KADER YOLU ŞİŞ İŞİ ÖRGÜ MOTİFİ TARİFİ
kader-yolu-orgu-modeli-tarifi

KADER YOLU ŞİŞ İŞİ ÖRGÜ MOTİFİ TARİFİ


Kader Yolu Örgü Şiş Modeli Yapılışı– Kader Yolunu şaşırdı modeli olarak ta bilinen Kabarık 3D İki Şiş Deseni Tarifi.Desen anlatımını izleyip aynı Modeli Kazak,Bere,Battaniye,Süveter gibi model ve örgüler de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

6 ilmek ve katarı hesaplanıp yapılan Kabartılı 3 Boyutlu Tek Renk örgü deseni için iplerine uygun Şiş ile yapabilirsiniz.

Bebek Örgülerinde,Benek Hırkalarında,Gelin,Anne Yeleklerinde kullanılan model 6 sırada bir kendini tekrarlıyor.4 motif ile örnek anlatımı için 26 ilmek atarak örneği çıkarıp öğrendikten sonra Modeli istediğiniz Örgü de kurabilirsiniz.

sis-orgu-kader-yolu-yapimi
sis-orgu-kader-yolu-yapimi

Modele başlayıp 1 sıra ters ördükten sonra ön yüze gelin çünkü model ön sırada oluşturuluyor.Kendini tekrrlayan modeli kolay öğreneceksiniz.

Tığ işinde Kabarık Tığ modellerini seviyorsanız Bu Modeli izlemek isterseniz Tıklayabilirsiniz. Balon Örgü Deseni Tarifi burada.

İki Taraflı Kabarık Yollar Örgü modeli her iki tarafı da kullanılan çok kullanışlı bir model.

Haraşo 3D Örgü Modelini hep sevmişimdir.Battaniye ve Bebek Örgülerinde bu modeli görmüş olabilirsiniz.

Örgü Kabarık Midye modeli belki de Örgüler de En sevdiğim 10 örgünün içinde.Ama nedense Bu örneği ne zaman paylaşsam hak ettiği ilgiyi görmüyor.

Bir Diğer Favorim olan Şiş Modeli de bu.Örgü Deniz Kabuğu Modeli yapılışı sizler ,için.

sis-deseni-kader-yolu-motifi
sis-deseni-kader-yolu-motifi

Diğer Tarifli Örgü Örneklerini gördüğünüze göre Modelin Tarifine geçebiliriz.

Bir cevap yazın