İNCİLİ FISTIKLI ÇARKIFELEK TIĞ OYASI TARİFİ

fistikli-carkifelek-motifli-tig-oyasi
fistikli-carkifelek-motifli-tig-oyasi

Çok Eskilere Dayanan Çarkıfelek Tığ Oyaları günümüz de hala Değişik Motifler ile yapılan Tığ Oyası İncili Fıstıklı Çarkıfelek Modeli gibi Videolu Oya Modelleri Çeyizler de her zaman tercih ediliyor.

Çarkıfelek Oya Motifleri Ara Örnek yapraklar arasına İnci yardımı ile iğneyle tutturuluyor. Gerekli olan Malzemeler en küçük Serum halkasının bir Büyükleri, 22 numara Tığ ve yazmaya uygun Renkte Oya İplikleri.

ceyizlik-fistikli-carkifelek-tig-isi-oya-tarifi
ceyizlik-fistikli-carkifelek-tig-isi-oya-tarifi

Oya Motifine başlarken ilk olarak serum halkasını tutturun 4 zincir Tığ üstüne 2 kez ip dolayın halkaya batın 4 seferde tamamlanan 4’lü trabzan yapın. Bu şekilde Motifi başlayınız.

Motifi ve Oyanın yapım aşamaları için videoyu dikkatli seyredin ve daha bir çok Tığ Oyaları örnekleri olan Oyalar kısmına bakmayı unutmayınız.

Basit İğne Oyaları için sizlere önereceğim Bugünün  sunulan Oya Modeli olan Kibar İğne Oyası Model anlatımı için buradan lütfen.
İncili Fıstıklı Çarkıfelek Oya Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. ŞİŞ OYASI EBRULİ GÖRÜNÜMLÜ TIĞ İŞİ TARİFİ | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*