fistikli-carkifelek-motifli-tig-oyasi


İNCİLİ FISTIKLI ÇARKIFELEK TIĞ OYASI TARİFİ


El İşleri, Örgü Videoları, Tığ İşi, Yazma,Yemeni

Çok Eskilere Dayanan Çarkıfelek Tığ Oyaları günümüz de hala Değişik Motifler ile yapılan Tığ Oyası İncili Fıstıklı Çarkıfelek Modeli gibi Videolu Oya Modelleri Çeyizler de her zaman tercih ediliyor.

Çarkıfelek Oya Motifleri Ara Örnek yapraklar arasına İnci yardımı ile iğneyle tutturuluyor. Gerekli olan Malzemeler en küçük Serum halkasının bir Büyükleri, 22 numara Tığ ve yazmaya uygun Renkte Oya İplikleri.

ceyizlik-fistikli-carkifelek-tig-isi-oya-tarifi
ceyizlik-fistikli-carkifelek-tig-isi-oya-tarifi

Oya Motifine başlarken ilk olarak serum halkasını tutturun 4 zincir Tığ üstüne 2 kez ip dolayın halkaya batın 4 seferde tamamlanan 4’lü trabzan yapın. Bu şekilde Motifi başlayınız.

Motifi ve Oyanın yapım aşamaları için videoyu dikkatli seyredin ve daha bir çok Tığ Oyaları örnekleri olan Oyalar kısmına bakmayı unutmayınız.

Basit İğne Oyaları için sizlere önereceğim Bugünün  sunulan Oya Modeli olan Kibar İğne Oyası Model anlatımı için buradan lütfen.
İncili Fıstıklı Çarkıfelek Oya Videosu

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

One thought to “İNCİLİ FISTIKLI ÇARKIFELEK TIĞ OYASI TARİFİ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir