İLMEKLİ MOTİF OYASI TARİFİ
ilmekli-motifli-tulbent-havlu-oyasi

İLMEKLİ MOTİF OYASI TARİFİ


İlmekli Motif Oyası Yazma Modeli yapımı-3 renkle 3 sıralı Tığ oyası İlmekli Oya Modeli Kenar Oyaları olarak Havlulara,Tülbent ve Yazmalara yapılan Videolu Türkçe Tarifi on modellerden.

Motif çevresindeki minik ilmekler Örümcek yapıldıktan sonra tek kanadı çekilerek yapılıyor. Verilecek ara ayarlandıktan sonra Halkalı bölüm yapılıyor en son olarak 3. sırada İlmekli çiçek çevresi ile model bitiyor.

Yeşil İncik Boncuk Oyası daha çok Boncuk Oyalarını seven Arkadaşların seveceği değişik Boncuklu Oya modelini de merak ettiyseniz buradan ulaşabilirsiniz.

ilmekli-motifler-kenar-oyasi-tarifi
ilmekli-motifler-kenar-oyasi-tarifi

Modelde İki Motif arası için 12 tane Pimpirik yapılmış.Bu Büyük Motifli Oya modelini Havlu kenarı ya da Yazma için yapacak olursanız aradaki Pimpirikleri modele göre uygularsınız.

ilmekli-motifler-tig-oyasi
ilmekli-motifler-tig-oyasi

Yeşil iple Yazma kenarı kıvırma işlemi bitince ilk sırada ki alt ara oya modeli de Yeşil renkli Pimpirik yapılarak yapılıyor.Pimpirik yapmaya başlamak için ipinizi sabitleyin sık iğne sabitledikten sonra başına bir kez alın tığ battı içine girin 4 zincir çekin ilk kutuya kapatın pimpirik yapın.

Ara için gerekli uzunluğu sağladıktan sonra 12 zincir çekin oyayı döndürün ilk boş kutuya girin kapatın 1 zincir döndürün yuvaya 7 tane sık iğne yapın 1 serum halka alın halkanın içine girin 3 sık iğne 4 zincir kapatın 3 sık iğne 4 zincir kapatın 3 sık iğne 4 zincir ile aralarda 4 tane yuva oluşacak.

Serum halkaya tekrar girin 7 sık iğne dipteki kutuya girin kapatın 3 lü trapzan yapın 4 zincir ile pimpirik yapılır.
İlmekli Motifli Oya Videosu

This Post Has One Comment

Bir cevap yazın