İLMEK TOPLAMALI KALEM OYASI VİDEOLU YAPIMI

ilmek-toplamali-kalem-oyasi
ilmek-toplamali-kalem-oyasi

İki İlmek Üzerine toplanarak Yapılan  İlmek Toplamalı Kalem Oyası Anlatımlı Modeli Çeyizlik Kalem Tığ işi Oya Modelleri ve Açıklamaları ile bir Çok Model yapılışı için sayfamıza davetlisiniz.

Model İki ilmek üzerine kurulan Modele başlarken 1 zincir çekilir ilmek uzatılır ve kaleme takılır ,tekrar 2 zincir aynı noktaya batılarak çekilir batılır kapatılır ve 1 zincir çekilerek Kaleme ilmek alınır. ve yandaki tığ battının ortasına batılarak işlem ilk sırada böyle devam eder.

2-ilmek-toplamali-kalemli-oya
2-ilmek-toplamali-kalemli-oya

İlk Sıra Kaleme İlmek takmakla tamamlanır 2. sıraya başlayacağınız zaman dikkatli bir şekilde Kalemi Oyanın içinden çıkarınız.

İlmeklerin nizami ve aynı boyda olmasına özen gösterin.2. Sıraya sarı renk oya ipi ile başlayıp İlmekleri topluyor sık iğne ile  pırpırları yapmaya başlayarak Oyayı bu şekilde tamamlıyoruz.

kalem-oyasi-ilmek-toplama
kalem-oyasi-ilmek-toplama

Dün paylaştığım benzer Oya Modeli olan Kalpli Örümcekli Oya Tekniği ve değişik Başka bir Oya daha görmek isteyenler bu modeli de inceleyebilirler.

Çeyizlik Hazırlığı içinde olan Anneler Kız Çeyizinde eksik olmasın diye didinip dururlar.Ben de bu Annelere Dantel İncili Bardak Altı Modeli nasıl yapılır? Derya hanımın emeği olan bu çalışmaya da buradan bakabilirsiniz.

İlmek Toplamalı Tığ İşi Kalem Oyası Video

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. GELİN ÇİÇEĞİ KUM BONCUK OYASI YAPIMI | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*