El İşleri Bebek Örgüleri İLMEK HESABI YAPMADAN ÖRÜLEN UFACIK İLMEKLİ ÖRGÜ

İLMEK HESABI YAPMADAN ÖRÜLEN UFACIK İLMEKLİ ÖRGÜ

5893
Nazarca-ilmek-hesaplamadan-orgu-ormek
Nazarca-ilmek-hesaplamadan-orgu-ormek

Bebek örgülerinin Baş tacı olacak inanılmaz güzel zariflikle İlmek hesabı yapmadan En Kolay Örgü Modeli. Ufacık kibar ilmekli Şiş örgü modeli her modele uygun. Yapımı o kadar basit ki tarifin de göreceksiniz.

Elbette ki sadece bebek örgüleri değil, çeşitli örgüler de bu güzel Ufacık Kibar İlmekli Örgü modeli, hem de iki taraflı örgü modeli olması ayrı bir güzel.

Nazarca-ufacik-kibar-ilmekli-sis-orgusu
Nazarca-ufacik-kibar-ilmekli-sis-orgusu

Her iki tarafında da küçük minik desenli farklı bir örgü modeli şeklinde. Bunun öncesinde de tarifi çok istenen Kaydırmalı kabarık ajurlu örgü modelini de sizlere sunduk.

Örgüde İlmek Katsayılarını düşünmeden Model Yapımı

Ufacık Kibar ilmekli örgü modeli ile neler yapılır? düşündüğümüzde bu modelin iki taraflı olması, çift yönlü örgü modeli olması, her iki yönü farklı örnekli olması Onu her modele uygun hale getiriyor

Bebek örgülerinde, yetişkin örgü üzerinde Hiç sıkılmadan örmek İstediğiniz bir örgü arıyorsanız, bu model tam sizin için aradığınız örnek olabilir.

iki-yonlu-ufacik-ilmekli-nazarca-orgu
iki-yonlu-ufacik-ilmekli-nazarca-orgu

Modeli çok beğenilen rengi ile çok tatlı görünen bu Minik örnekli örgü modeli atkı,Patik, bere, hırka, kazak, yelek tüm örgülere bebek örgüleri, erkek örgülerine yakışabilecek bir model.

Ok ucu görünümlü küçük desenleri ile modelin her iki yüzü ayrı bir örnek şeklinde görünüyor ve çok kibar. Arka tarafını da Örneğin ön yüzü gibi kullanabilirsiniz.

ufacik-ornekli-kibar-nazarca-sis-orguleri
ufacik-ornekli-kibar-nazarca-sis-orguleri

Ya da çift taraflı örgülerde Etol, bebek battaniyesi gibi modellere çok yakışır. bebek battaniyesi örmek için kalın, en kalın örgü ipleri ile bunu yaparsanız pek Şahane görülür.

Ufacık kibar ilmekli şiş örgü modeli de istediğiniz sayıda ilmek atabilirsiniz. Bu örgüde ilmek hesabı yapmanıza gerek yok. Tekli ilmekler den oluşan model kalın bir ip ve 4,5 numara mavi renkli iple model hazırlanmış.

ufak-ilmekli-desenli-nazarca-kolay-model
ufak-ilmekli-desenli-nazarca-kolay-model

Örgülerde ilmek hesabı nasıl yapılır? bilmeyen hanımlar için işte bu modeli hiç ilmek hesabı yapmadan, sadece yapacağınız model kaç ilmek? gerektiriyorsa onun sayısında ilmek atıp başlayabilirsiniz.

Ayrıca ilmek katsayılarını hesaplamak durumunda kalmadan. Özellikle örmeye yeni başlayan hanımlara ilmek hesabı yapmak çok zor geliyor.Kaç ilmek ilmek katları kaçtır? bunların düşünmeden yapabilirsiniz.

mavi-kibar-citi-piti-cift-yonlu-model
mavi-kibar-citi-piti-cift-yonlu-model

Kaynaklar:Post nazarca.com-Videolu Örgü Tarifi Nazarca Örgü Modelleri Kanalına Ait

Ufak Kibar İlmekli Örnek/Şiş Örgü Yapılışı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz