El İşleri HIRKA ÖR KAZAK YAP HER MODELE AJURLU ÖRGÜ DESEN ÇALIŞMASI

HIRKA ÖR KAZAK YAP HER MODELE AJURLU ÖRGÜ DESEN ÇALIŞMASI

422
baklavali-3-ajurlu-orgu-ajurlu-desen
baklavali-3-ajurlu-orgu-ajurlu-desen

Anne Yelekleri,Çocuk örgüleri gibi çeşitli örgü model çalışmaların da kullanabileceğiniz Ajurlu Yeni Model çalışması Tarifi.

Model katları 5+13 18 ve katlarından oluşuyor.Örnek tarifi için 41 ilmek ile Motiflerin yapımı gösteriliyor.İlk başlayınca 3 sıra ters haraşo yapılıp sonra model başlanıyor.

Ajurlu olan yerlerin sitili çok hoşuma gitti.Dikkatli baktığınızda Ajurlu olan 2-3 sıra Ara örgülerde çok şık görünür.1 Motifin tam olması için 18 ilmekten hesaplanıyor.

uc-ajurlu-baklava-deseni-orgu-sis
uc-ajurlu-baklava-deseni-orgu-sis

Üç Ajurlu Baklavalı Desenli Örgü Motifi kabarık örgü yapısı ile Kız,Erkek Örgülerin de farklı renkler ile olabilir bir desen.

ÖRGÜ SEZONUNA ÖZEL AJURLU ŞİŞ DESENLİ ÖRGÜLER

Ajurlu Örgü Modelleri ve Yapılışları  olan Desen Tariflerinde bu Ajurlu Şiş Deseni çalışmasını da sayfamız da görebileceksiniz.

ÖRGÜLERE AJURLU GÜZEL BİR ÖRNEK TAVSİYEM

Örgü Ajurlu Örnek için bu modele de bakabilirsiniz. Tavsiye Ettiğim özellikle Bebeklere örülen Giysiler,Battaniyeler için ideal bir model.

GÜLLÜ AJURLU ŞİŞ İŞİ BATTANİYE ÖRGÜ MODELİ TARİFİ

Güllü Ajurlu Şiş İşi Modele baktığımız da Organze kurdeleden güller ile süslenen Örgünün ne kadar değiştiğini görebilirsiniz.Bebek Battaniye Kenarlarına yapabileceğiniz,Yelek,Hırka etek uçlarına çok güzel olur.

AJURLU ÇİÇEKLER ÖRGÜ MODELİ TARİFİ VİDEOLU

Bundan önceki modelde Organze kurdele bu model de Örgü ile yapılan süslemeler yıkandığında da bozulmaz. Modelin adı Ajurlu Çiçekler Örgü Modeli Tarifi de burada.

hirka-yelek-orgulerde-ajurlu-desenler-tarifler
hirka-yelek-orgulerde-ajurlu-desenler-tarifler

Hırka,Kazak Örgülerine yakışacağını düşündüğüm Ajurlu Desenli bu model detaylarını izlediğiniz de zorlanmazsınız.İlk biraz zor gibi görünebilir ama motifi çıkarınca kolay gelecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz