ajurlu-cam-orgu-sirali-motif


ÖRGÜLERE AJURLU GÜZEL BİR ÖRNEK TAVSİYEM

El İşleri, Örgü Videoları, Yelek Örnekleri

Ajurlu ve Delikli Üçgen örneği ile Örgülere sevimlilik katacak Örgü Motifi Ajurlu Sıralı Çam Modelini yapmaya başlıyoruz.Örneğin Anlatımı da bulunuyor.

Bu örnek olduğu gibi de yapılır 2 diş Haraşo yapılan bölüm de oynama da yapılır.Haraşo yerine Pirinç modeli ya da arada ki haraşo sayısını 5-6 dişe de çıkarabilirsiniz.

ucgen-modelli-ajurlu-orgu-motifi-yapilisi
ucgen-modelli-ajurlu-orgu-motifi-yapilisi

Ben genelde yaptığım her şey de kendimden de bir şeyler katmayı ortaya değişik şeyler çıkarmayı seviyorum.Bu edene sizler ile paylaştığı modeller de hep başka neler yapılır? Fikirlerimi sizinle de paylaşıyorum.

Son çalışmamız Zikzaklı Elbise Lif Modeli çalışmasıydı. Örgü çalışmalarına Menü de Örgüler yazan bölüm de yer veriyoruz.

Örneğin Motifleri 10 ilmek ve 10 sıradan oluşuyor. Öreceğimiz Modellerin ilmek hesabını yapınca Kenar ilmekleri için 2 ilmek  daha ekliyoruz.

Battaniyeler için Örgü Motiflerini hep öneriyorum.Ancak Bizler genel de Tığ işi örgüler ile Battaniyeler yapıyoruz.Böyle Ajurlu Örgü Desenlerini ben Battaniye örmek için çok uygun görüyorum.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

One thought to “ÖRGÜLERE AJURLU GÜZEL BİR ÖRNEK TAVSİYEM”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir