Menü Kapat

motifli-cesitli-amacli-dantel-yapimi

HER TÜRLÜ KULLANILAN KARE DANTEL YAPILIŞIKare Dantel Motif yapımı ve eklenişi Tarifi ile Sehpa Örtüsü Dantel modeli.Dantel Runner,Dantel Masa Örtülerine kadar,Sehpa Danteli Çeyizlik Dantel Örneği gibi modeller yapabileceğiniz kolay Dantel Yapılışı.

Dantel Vitrin Peçetesi için de geçen Kumaş ile birlikte yapılan bir Modeli sitemiz de görmüştük. Kolay Kare Dantel yapılışı olan modeli de Masa Örtüsü Dantel modeli olarak önermiştim.

Tığ işi Örgü Vitrin Danteli yapımı için gerekli malzemeler: İpin Markası : Altınbaşak 26/6 Numara Beyaz Tığ No: 15 Numara – 0,85 mm.

kare-motifli-dantel-tarifleri-videolu
kare-motifli-dantel-tarifleri-videolu

Salon takımları Danteller için 9 motif ya da Sehpa Danteli Tarifi için 12-16 motif yeri gelir. Resimde bu modeli Masa ve Konsol için Rannır Danteli olarak görüyoruz.

Motif dantel birleşimi ile ortalarda Yuvarlak motifler oluşuyor. 7 zincirden küçük halka 3 zincir tığa 2 kere ip dola halka içine 16 tane 3 lü trabzan yapın.

2. sıraya çıktığımız da 5 zincir tığa ip dolayın bir sonraki trabzana batın 3 defada çıkın trabzan yapın. bu şekilde aralarda 2 zincir olan 16 tane kutu yapıyoruz.

Motif başlaması böyle devamı videoda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir