Menü Kapat

verev-hrasolu-2-renkli-orgu

HARAŞO ÖRGÜ DE VEREV DESENLİ ÖRNEK ANLATIMI2 renk Örgü ipinden yapılan desenli Verev Örgü Yapılışı. Verev Haroşa Örgü deseni 2 renkli örgü Sevenler İçin.

Genelde iki Renkli Örgüleri bebeklere ve çocuklara yapılan Örgü Giysiler de kullanıyor. Bu model iki renkli Yetişkin Erkek Örgülerine de yakışacaktır.

Örneğin yapımında Himalaya Everyday süper Lux iki renk ip kullanılıyor. 3 numara şiş ile yapılan Örgü modelinde her iki İpin aynı kalınlıkta olması önemli.

hrasolu-verev-orgu-modeli
hrasolu-verev-orgu-modeli

Verev Örgü Haroşalı Desenler 5 ilmek ve katlarından oluşmakta. 4 ilmekte ayrıca ilave edilir. Beyaz renk ile modelinin Kurulumu başlar.

2 sıra ters örgü ördükten sonra Desen çalışmasına başlıyoruz. Böylece örgünün ön yüzünde 2 diş haraşo oluşturmuş oluyoruz.

Örneğin başlangıç bölümü olduğu için haroşa ile başlanmış. Ancak siz farklı bir örgü ile başlayabilirsiniz.

2 sıra ters örgü bitirdikten sonra, örgünün ön yüzünde renk değiştirilir. Yeşil renk ile örgünün ön yüzünde bir sıra ilmekler ters yapılır.

iki-renkli-verev-hraso-deseni-ornek
iki-renkli-verev-hraso-deseni-ornek

Renk geçişlerinde ters örgü ile yaparsak bu şekilde Verev Örgü de haroşa çizgileri oluşur.

Arada düz taraftan bir sıra ters örgü ördüğümüz için çizgiler oluşuyor. Eğer siz bunu istemiyorsanız, Bu renk geçişini düz örgü ile yapabilirsiniz.

Örnek yine Verev şeklinde olur, ancak haroşalarda oluşan çizgi desen olmaz. Örgünün arka yüzünde düz olan ilmekler ters çevirerek sıra tamamlanır.

Her renk 4 sıradan oluşur. 4 sırada bir renk değiştirilir. Yeşil rengin 3. sırasında örgünün ön tarafındayız burada örnek şekillenmeye başlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir