El İşleri Bebek Örgüleri GÜNLÜK GİYDİRMELİK TIĞ İŞİNDEN SARI YELEK

GÜNLÜK GİYDİRMELİK TIĞ İŞİNDEN SARI YELEK

4088
Nazarca-sari-renk-beyaz-oyali-bebek-yelek
Nazarca-sari-renk-beyaz-oyali-bebek-yelek

Tığ işi kolay modeli 1-1,buçuk yaşa giydirmelik Bebek yelek yapılışı. Sarı renk ile örülen kenarları beyaz ile süslemesi yapılan, yine sarı düğmeler ile tamamlanan Şirin bir bebek Yeleği.

Örneği oldukça kolay Günlük Bebek Örgüleri olarak giydirebilirsiniz. Trabzanlar ile yapılan basit kolay ve sevimli bir bebek örgü modeli.

beyaz-oyali-sari-tig-isi-bebek-yelegi
beyaz-oyali-sari-tig-isi-bebek-yelegi

Önce robası yapılıp daha sonra örgüsü konulur. 6 ayda 1,5 yaşa kadar rahatlıkla olabilecek Tığ Örgüsü yelek modelinde Alize Baby Best sarı ve beyaz renk ile kullanılmış.

Beyaz renkten sadece bebek yelek kenar oyalarına çok ama çok az ip kullanılıyor. Sarı ipte bir yumaktan biraz fazla gidiyor.

günluk-beyaz-sari-tig-yelegi
günluk-beyaz-sari-tig-yelegi

2,5 no tığla örülen 1,5 yaş 18 aylık bebeklere kadar olabilecek model boy olarak, yakadan etek ucuna 33 santim, koltuk altından en olarak iliklenmiş hali genişlik 27 santim.

Biraz daha büyütmek istediğinizde robada hem koldan, hem ön, arka parçadan ikişer Trabzan artırarak büyütebilirsiniz.

bebeklere-basit-gunluk-tigla-sari-yelek
bebeklere-basit-gunluk-tigla-sari-yelek

Gövde örgüsünde motif ve sıra sayısını da fazla yaptığınızda 2 yaşa kadar rahatlıkla giydirebilirsiniz. Sarı renk iple yakasından 84 çekilip robasına başlanır.Robadan ön için 13 adet 3’lü Trabzan yapılır.

Ayrım noktalarıda 1 zincir çekilerek aynı yuvaya batılıp kol kısmına geçilir. Kol kısmı için 16 adet Trabzan,Arkası da 24 trabzan yapılır.Roba 11 cm.

sari-tig-yelek-bebe-orgu-kolay
sari-tig-yelek-bebe-orgu-kolay

10 sıra artırma yapıldıktan sonra kol ve beden ayrılarak gövdedeki örnekli bölüme geçilir. Kenar oyaları beyaz renk ile yapılıp düğmeleri dikilip model tamamlanır.

Kaynak:Video Süreyya’nın Örgüleri Kanalı

Beyaz Kenar Oyalı Sarı Bebe Yeleği Video

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz