Örgü Modelleri GİZLİ DOLGULU YAZMA TIĞ OYASI TARİFİ

GİZLİ DOLGULU YAZMA TIĞ OYASI TARİFİ

800
gizli-dolgulu-tig-isi-yazma-oyasi
gizli-dolgulu-tig-isi-yazma-oyasi

Gizli Dolgulu Yazma Oyası Çiçekli Tığ Modeli 2 renk üzerine kurulu ve  1 Cm halka içine Kapalı Gizli Dolgu yapılışı Videolu Tarifi ile

Pembe rengi ayrı güzellikte olan Yazma Tığ Oyası Modelinde ki aynı renkler için almanız gereken Oya İpi Somon rengi Leylak 315 No Yeşil olan Çizmeli 375 no ve 22 no Tığ.

halkali-dolgulu-yazma-oyasi
halkali-dolgulu-yazma-oyasi

1 Santim Serum halkaları Çiçek Motiflerin içinde kullanılıyor. Normal de Halka motif için de kullanıldığı zaman ortada bir delik olur.Ancak bu model de

Halkanın içine doluncaya kadar 2 li trabzan yapılıyor ve ilk başladığınız noktaya sabitleyin.2 sırada bir atlayın 2. sık iğne yapın.Aynı şekilde bir yapmadan bırakın diğer trabzana batın sık iğne yapın tüm çevreyi bitirince pi sabitleyin ve 3. sıraya çıkın.

Bu işlemi Halkanın içi dolup delik kapanıncaya kadar döne,döne tepeye ulaşıp kapatıyoruz,Bu şekilde yaptığımızda Halkanın ardına gizli dolgu ile kapatacağız.

Daha süslü İncili Havlu Modeli Tığ Oyası için de Dün hazırlanan Videoyu buradan görebilirsiniz. Bu Model Geniş olmasına rağmen Yazmalar içinde kullanılan modellerden.

Gizli Dolgulu Oya Videosu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz