Abiye-gelinlik-uzerine-angora-tarzi-sal


GELİNLİK VE ABİYE GİYSİLERİN ÜZERİNE ANGORA İPLE ŞAL YAPILIŞI


El İşleri, Örgü Videoları, Tığ İşi

Angora Batik,Angora Simli,Angora Colr ve Benzeri ipler ile yapabileceğiniz Dolgulu Fıstıklı ve Örümcekli Krem renk Şal Modeli Tığ işi Tarifi.

Angora Kenarları Örümcekli Ponponlu Üçgen Şal Modelin de Püskül kullanılmamasını sevdim.Püskül artık eskisi kadar Atkı,Şal ve Etol modellerin de çok kullanılmıyor.Daha çok böyle Geniş kenarı Örnekler ile Kenar örgüleri yapılıyor.

Ponponlu Kenar Örneği tek başına Lif modelleri,Bebek Battaniye ve Şal modellerin de Kullanılıyor.Ama Örümcekler ile kullanılması modele ayrı bir tarz katmış.

okyanusun-gozu-orumcekli-kenarlari-ponponlu-sal
okyanusun-gozu-orumcekli-kenarlari-ponponlu-sal

Genç Hanımlardan Olgun yaştaki hanımlara kadar Modern ve Şık bir Şal isteyen herkese önerim.Hatta Gelin,Nişanlık ve Abiye giysiler ile özellikle Bahar Ayların da olan Sünnet ve Düğünler de Giysilerinize uyum için de şıklık katacağını düşünüyorum.

KOZALAK TIĞ İŞİ KENAR ÖRNEĞİ YAPILIŞI VİDEOLU

Bu yukarıda resmini gördüğünüz Kozalak Tığ İşi Kenar Örgü modelini Şal için de uygulayabilirsiniz.Yapılışını resme tıklayıp görebilir ince ipler ile daha ufak yaparak Direk şal kenarına ya da Örümcekler den sonra bunu da Ponpon yerine düşünebilirsiniz.

angora-fistik-dolgulu-gelin-sal-yapimi
angora-fistik-dolgulu-gelin-sal-yapimi

6 numara yani 1.25 ml Tığ kullanılmış.Ama hangi Tığ ile isterseniz İpe uygun her Tığ olabilir. Okyanusun Gözü Modeli,Dolgulu Gelinlik Üçgen Şal modeli artırma şekli ile ilerliyor.

Oldukça Büyük ve Kullanışlı Lif modeline 3 yumak Angora ip gidiyor.11 motif uzunluğun da yapılıp Kenarlara geçilmiş.Model Tarifi Şerifenin Örgüleri kanalına ait.Ancak en önemli nokta olan Kenar örneğinin nasıl yapıldığını göstermemiş olması kötü olmuş.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

One thought to “GELİNLİK VE ABİYE GİYSİLERİN ÜZERİNE ANGORA İPLE ŞAL YAPILIŞI”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir