Menü Kapat

porselen-kupa-susleme-teknigi

FİNCAN PORSELEN KUPA NASIL BOYANIRPorselen Kupa Dekoru- Evde Kendi Beyaz Porselen Fincanlarınızı Tırnak Ojesi ile Ebruli desen nasıl verebiliriz. Hem resimli hem Videolu anlatımlı (Easy DIY Gifts – Watercolor Coffee Mugs) Fincanları kolay boyamak için Oje kullanılıyor ancak burada bazı tekniklere dikkat etmeniz gerekiyor.

Cam Bardak Süsleme ve Bardak Boyama çalışmaları içinde yine aynı teknik kullanılıyor.Daha önce Cam Bardak Boyama çalışmasını sizler için buradan paylaşmıştım. Aynı teknik ile Cam kavanoz ve Cam Şişeleri de boyar ve aynı şekilde kullanabilirsiniz.

Porselen Vazo Boyama işlemi nasıl yapılır buradan bakabilirsiniz. Beyaz renkli Porselen Sürahi ve Beyaz tek renkli Fincanlar ile aynı şeklide Oje ile boyayarak takım oluşturabilirsiniz.

Cam şişe boyamak için farklı bir teknik daha var.O da Akrilik boya ve yapışkanlı bant kullanarak burada görüldüğü gibi yapılıyor.

Cam Kadeh Boyama Tekniği olarak buradaki çalışmada yine Oje kullanılıyor. Ancak Oje farklı bir Teknik kullanılarak boyanıyor.

Eğer Cam bardak,Porselen tabak ve benzer nesneleri oje ile boyayacağımız zaman ojenin içine biraz ince kum sim karıştırırsanız daha parlak ve güzel olabilir.

İlk olarak Ojenin suyun içinde donmaması için suyun biraz sıcak olması gerekiyor. Suyun sıcaklığı elinizi yakmayacak şekilde olmalı

porselen-kupa-susleme-teknigi
porselen-kupa-susleme-teknigi

porselen-fincan-boyama-2
Eli yakmayacak sıcaklıkta sıcak suyu bir kabın içine doldurun
porselen-fincan-boyama-3
En az iki renk oje kullanırsanız daha güzel olur.Suyun tam ortasına bir kaç damla kadar oje dökün
porselen-fincan-boyama-4
arkasından daha açık renk olan bir ojeyi diğer döktüğünüz ojenin tam ortasına dökün.
porselen-fincan-boyama-5
Kürdan ile karıştırarak ebruli şeklini verin.
porselen-fincan-boyama-6
Porselen fincanı oje ile temas ettirin ve bir peçete üzerinde kendi halinde kuruması için bırakınız.
porselen-fincan-boyama-1
Videolu Anlatımlı Porselen Kupa Nasıl Oje ile Boyanır? İzle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir