Hobi Fimo Hamuru FİMO İLE SİYAH BEYAZ ÇİÇEKLİ BONCUK ÇALIŞMASI

FİMO İLE SİYAH BEYAZ ÇİÇEKLİ BONCUK ÇALIŞMASI

799
fimo-siyah-beyaz-cicekli-fimo-polymer-clay

Polymery Clay Black and White Flower

Evet Fimo Hamuru ile çalışmayı sevenler için sizlere Siyah ve Beyaz renklerden oluşan harika bir çiçekli boncuk ve Fimo deseni nasıl yapılır resimli olarak göstermek istiyorum.

Yapan kişinin ellerine sağlık çok güzel ve zorlu bir çalışma olmuş. Fimo hamuru nedir? diye soranlara yan taraftaki Fimo Hamuru adlı menümüzü incelemenizi tavsiye ederim.

Fimo ile yeni tanışanlar için kolay bir çalışma değil fakat sizlere yeni fikirler sunabilir. Resimleri sırasıyla takip ettiğinizde nasıl bir teknik ve uygulama kullanılmış detayları inceleyerek görebilirsiniz.

Çiçekler en son dilimler halinde kesildikten sonra ısıya dayanıklı plastik ya da ahşap boncuk üzerine yerleştirilir. Boncukları 110 derece sıcaklıta 20 dakika kadar ev fırınında pişirdiğinizde harika kolye,bileklik,küpe,tespih gibi takılar Bujiteri malzemeleri yapabilirsiniz.

Babalar günü için Babanıza özel bir hediye vermek isterseniz Fimo hamuru bölümümüzdeki diğer boncuk ve Tesbih nasıl yapılır inceleyebilirsiniz.

Altaki çalışmada hiç yapıştırıcı kullanılmamış. Fimo çok rahat birbirine karışan bir pişirilebilir hamur olduğundan çok rahatlıkla yapabilirsiniz.

Fakat burada resimler en büyük boyutta çekilmiş çiçeklerin dilimler halinde kesildikten sonra bir boncuğun çevresine sarıldığını düşünürseniz bitmiş rulo çiçeklerin çapı 5 kuruş büyüklüğünde olacak.

fimo-siyah-beyaz-cicekli-fimo-polymer-clay
fimo-siyah-beyaz-cicekli-fimo-polymer-clay

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz