FİMO HAMURUNDAN MAVİ BEYAZ BONCUK ÇALIŞMASI
mavi-beyaz-desenli-fimo-boncuk-yapilisi

FİMO HAMURUNDAN MAVİ BEYAZ BONCUK ÇALIŞMASI


Polimer Kil Fimo Hamuru İle Mavi ve Beyaz Desenli Boncuk Yapılışı

Yine harika bir Mavi Beyaz Fimo Boncuk Deseni çalışması ile sizlerleyiz.  Buradaki mavi tonlarını elde edebilmek için ayrı,ayrı Fimo hamuru almanıza gerek yok.

Yapacağınız tek şey koyu mavi hamurdan küçük parçalar kopararak beyaz hamurla birleştirip biraz yoğurduktan sonra değişik mavi tonlarında hamurlar elde edebilirsiniz.

İlk resimde üç renk mavi hamur ve birde kesme işinde kullanacağınız keski ve cam parçası resmini görüyorsunuz. Öncelikle aynı boylarda 4 er adet 3 renkten de boncuklar elde ediyoruz.

Boncukları falçata ya da bıçak vs yardımı ile 6 dilim olacak şekilde kesiyoruz. 4. resimde gördüğünüz gibi bir renk kombinasyonu oluşturuyoruz.

6. resimdeki şekli elde edebilmek için bir cam parçasını boncukların üzerinde yatay olarak çevirerek hafifçe bastırarak şeklin oluşmasını sağlıyoruz.

7. resimde boncukları kaplayacağımız desenin oluşmaya başladığını görüyorsunuz. 9. resimde artık şekil cam ve bir silindir ya da merdane yardımı ile hafifçe üstünden geçerek oluşturduğumuz şeklin düzgün bir yuvarlak dilim haline gelmesini sağladıktan sonra plastik ya da ahşap boncukların üzerlerini tamamen  bu dilimler ile kaplıyoruz.

Boncukların deliklerine kapanmaması için kürdan soktuktan sonra bu şekilde 110 derecelik fırında 20 dakika kürdanlı boncukları pişiriyoruz. Boncuklar iyice soğuduktan sonra kürdanları çıkarın ve istediğiniz gibi takılarda kullanmak için artık boncuklar hazır.

Resme tıkladığınızda biraz daha büyük boyutta görebilirsiniz. Fimo Bölümü Kategorilerden Görebilirsiniz.

mavi-beyaz-desenli-fimo-boncuk-yapilisi
mavi-beyaz-desenli-fimo-boncuk-yapilisi

Bir cevap yazın